Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Czy najgłośniejszy odcinek 4. sezonu „Black Mirror” doczeka się własnego serialu?

"USS Callister" to jeden z najlepiej ocenianych odcinków nowego sezonu "Black Mirror". Spodobał się do tego stopnia, że padła propozycja, aby doczekał się kontynuacji w kolejnym sezonie, albo nawet własnego serialu. Co na to Toby Haynes, reżyser jedynej w swoim rodzaju space opery?
.get_the_title().

Toby Haynes pytany przez „Hollywood Reporter” o dalsze losy „USS Callister” (to on stworzył najsłynniejszy odcinek 4. sezonu „Black Mirror”) do pomysłu kontynuacji podchodzi bardzo optymistycznie. Sam mówi, że to prawdopodobnie jeden z najlepszych pilotów kosmicznych seriali w historii. Oczywiste więc, że chciałby zobaczyć go w formie serialu dostępnego na Netflixie.

Garść informacji dla tych, którzy odcinka jeszcze nie widzieli – to przewrotna opowieść o ludzkiej świadomości i o losach ludzi, ich cyfrowych kopii, klonów, które muszą zdecydować się na bardzo desperacki czyn, aby odzyskać samych siebie, albo wrócić do miejsca pozwalającego odnaleźć się z własną świadomością. Nie możemy zdradzić więcej bez ryzyka zepsucia twistu przygotowanego przez twórców. Z całą pewnością to jedna z najciekawszych diagnoz dotyczących ludzkiej natury (i szalonych cyfrowych czasów, w których dzisiaj żyjemy), jakie w tym sezonie widzieliśmy.

Z tego powodu widzowie na pewno chcieliby wrócić do świata przedstawionego tej nietypowej space opery. Haynes podkreślił, że rozmawiał już z Louise Sutton, producentką odcinka i rozważał, że chętnie rozwinąłby m.in. losy Roberta Daly’ego.

Z kolei Jimmi Simpson, aktor występujący w odcinku, mówi z większą ostrożnością, że słyszał o zamieszaniu wokół serialu i że oczywiście chętnie by ten projekt kontynuował, ale nie uwierzy w pogłoski, dopóki nie stanie na planie zdjęciowym.

Czekamy zatem na decyzję Charliego Brookera i jego plany dotyczącego tego, dokąd zmierzać będzie „Black Mirror”.

Tekst: MM

TU I TERAZ