Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Czy naprawdę potrzebujemy teraz 6 sezonu „Black Mirror”?

Świat i tak zaczyna coraz bardziej przypominać dystopijną antologię.
.get_the_title().

Serial „Black Mirror” nawiązuje do zbiorowego niepokoju i lęku, jaki odczuwamy względem współczesnego świata. W każdym odcinku przedstawiona jest inna, wyrazista i trzymająca w napięciu historia, która oscyluje wokół problemów, jakich przysparza nam współczesna technologia i rozwój cywilizacji.

Ostatni, 5 sezon, składał się tylko z 3 odcinków i pojawił się na Netfliksie w czerwcu ubiegłego roku.

Nic więc dziwnego, że fani zastanawiają się, kiedy na platformie wylądują nowe odcinki. Twórca serialu, Charlie Brooker, po długich miesiącach ciszy opowiedział o swoich dalszych planach związanych z „Black Mirror”.

W trakcie wywiadu z Radio Times przyznał, że nie jest pewny, czy widzowie byliby obecnie w stanie przełknąć kolejny sezon.

Jestem zajęty robieniem różnych rzeczy. Nie wiem, co mogę mówić, a czego nie mogę. Nie sądzę, żeby w tym momencie ktoś był w stanie oglądać serial o rozpadzie społeczeństwa. Dlatego nie pracuję nad niczym związanym z takimi tematami. Obecnie chętniej wracam do nabytych dawniej umiejętności tworzenia komiksów, dlatego piszę scenariusze, które mają mnie samego rozśmieszać – twierdzi Brooker, dając nam jednoznacznie do zrozumienia, że na kolejny sezon „Black Mirror” będziemy musieli jeszcze poczekać.

Zdjęcia: Netflix
Tekst: Dominika Szymańska

TU I TERAZ