Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Czy seryjny morderca grasuje w Kalifornii? Co wiemy o rzekomym zabójcy ze Stockton?

Według policji w Stockton, pięć śmiertelnych strzelanin, które miały miejsce od lipca do września bieżącego roku, może być połączonych z dwoma atakami z 2021 roku. Funkcjonariusze wciąż szukają podejrzanego w tych sprawach.
.get_the_title().

Policja ze Stockton w Kalifornii poszukuje niezidentyfikowanej osoby, nagranej na monitoring z miejsca strzelaniny. Funkcjonariusze zakładają, że może to być podejrzany w sprawie pięciu ataków, które miały miejsce od lipca bieżącego roku. Strzelaniny zostały powiązane z dwoma zabójstwami z 2021 roku, w których jedna osoba przeżyła.

Z definicji możemy to nazwać seryjnymi zabójstwami – powiedział w piątek szef policji w Stockton, Stanley McFadden. – To nie były napady, nic nie zostało skradzione. Nie myślę też o działalności gangów w okolicy. Zabójstwa posiadały wspólny element zaskoczenia.

Wszystkie morderstwa zostały dokonane po zmroku na obszarach objętych kamerami bezpieczeństwa. Każde z nich dotyczyło jednej ofiary.

W poniedziałek biuro lekarza sądowego w hrabstwie San Joaquin ujawniło nazwiska ofiar zamordowanych w tym roku, z których wszystkie mieszkały w Stockton. Byli to Paul Alexander Yaw, lat 35, zamordowany 8 lipca; Salvador Debudey, Jr., lat 43, zamordowany 11 sierpnia; Jonathan Hernandez Rodriguez, lat 21, zamordowany 30 sierpnia; Juan Cruz, lat 52, zamordowany 21 września; i Lawrence Lopez Sr., lat 54, zamordowany 27 września.

Dodatkowo policja podała informację o jednym z morderstw z 2021 roku. Biuro koronera hrabstwa Alameda zidentyfikowało ofiarę jako 39-letniego Juana Vasqueza Serrano z Oakland. Mężczyzna pochodzenia latynoskiego został śmiertelnie postrzelony o 4 rano 10 kwietnia 2021 r.

Członkowie rodzin są w żałobie, zadają wiele pytań i chcą zamknięcia tych sprawy – powiedział rzecznik policji w Stockton Joe Silva – Mamy nadzieję, że ktoś postąpi słusznie i zgłosi potrzebne informacje naszym detektywom.

Funkcjonariusze poinformowali, że za informacje, które doprowadzą do aresztowania, oferowana jest nagroda w wysokości 95 000 dolarów.

TU I TERAZ