Czym jest Threads, czyli najnowsza apka od Mety, która ma konkurować z Twitterem?

Aplikacja można pobierać od czwartku. Czy uda jej się pozyskać byłych twitterowiczów?
.get_the_title().

’Threads to miejsce, w którym spotykamy się, aby rozmawiać o wszystkim. Od tematów, na których najbardziej Ci zależy, aż po te, które będą modne jutro’ – czytamy w opisie aplikacji na App Store.

Threads jest kolejną witryną do mikroblogowania, którą można połączyć bezpośrednio ze swoim kontem na Instagramie.

Aplikacja oferuje wyszukiwanie znajomych poprzez dostęp do listy naszych obserwujących. Ma to pomóc w szybszym i łatwiejszym dostosowaniu konta bez konieczności tworzenia go od podstaw.

Threads fot. app store
fot. app store

Posty, które w wersji polskojęzycznej są nazwane wątkami, wyglądają podobnie do znanych nam tweetów. Użytkownicy mogą je serduszkować, udostępniać oraz na nie odpowiadać. Możliwe jest też ograniczanie liczby odbiorców wpisów.

Informacja o rozpoczęciu działalności Threads pojawiła się równolegle z kolejnymi kontrowersjami związanymi z głównym konkurentem Mety – Twitterem.

Kilka dni temu Twitter mierzył się z ogromną awarią. Następnie Elon Musk ogłosił ograniczenie liczby tweetów, które dany użytkownik może zobaczyć w ciągu dnia do 600 dla niezweryfikowanych i 6 tys. dla zweryfikowanych użytkowników. W wyniku krytyki limit został zwiększony.

Zdjęcie główne: Threads.net
Tekst: OP

TU I TERAZ