Dajmy rzeczom drugie życie! W Praskim Centrum Koneser co tydzień przez całe wakacje będzie obywać się garażówka

Zrobiliście generalne porządki w czasie lockdownu i okazało się, że coś możecie sprzedać albo czegoś wam brakuje? Szykuje się idealna okazja, żeby rozwiązać ten problem.

.get_the_title().

Oczywiście gdyby brać pod uwagę tylko kwarantannowe kryteria przydatności różnych rzeczy w naszym życiu, to moglibyśmy dojść do wniosku, że do szczęścia nie potrzeba nam żadnych eleganckich ubrań, kosmetyków do makijażu, walizek i wielu, wielu innych przedmiotów. Zanim jednak pożegnamy się z nimi bezpowrotnie, lepiej może chwilę odczekać i sprawdzić, czy przypadkiem nie czeka nas rychły powrót do przedpandemicznej normalności, w której jednak większość z tych rzeczy znajdzie swoje zastosowanie.

Z drugiej strony, obrazek na ścianie, w który wpatrywaliśmy się przez 2 miesiące mógł się znudzić, piętrzący się przy łóżku stos książek wreszcie został przeczytany, a spodnie – no cóż – trochę się skurczyły.

W takim wypadku zdecydowanie należy dołączyć do wystawców lub klientów cotygodniowych sobotnich wyprzedaży garażowych, które 11 lipca ruszają w Centrum Praskim Koneser.

Artificial Photography/Unsplash

„Hasło na lato: nie wyrzucaj – przynieś na garażówkę!” – czytamy na stronie wydarzenia. To dobre hasło, choć spokojnie można by je poprawić na „na lato i na lata”. Prawda jest bowiem taka, że strasznie zapędziliśmy się z konsumpcjonizmem, na czym cierpi nasza planeta i co odbije się mocno na nas samych. Nie jest jednak łatwo zmienić złe nawyki – czasem chęć posiadania czegoś nowego bierze górę, a czasem coś jest nam po prostu faktycznie potrzebne. Zakup przedmiotów z drugiej ręki i dawanie drugiego życia swoim, których już nie używamy, jest świetnym, ekologicznym rozwiązaniem.

A na garażówce, która będzie miała miejsce w każdą sobotę wakacji, znajdziemy m.in. książki, gry, zabawki i to co lubimy najbardziej: unikatowe retro-strychowe cudeńka.

Ta garażowka odbywa się we współpracy z Przerób-My, czyli inicjatywą powstałą, aby promować prawdziwe rękodzieło, rzemiosło oraz propagować ideę upcyklingu i przetwarzania.
„Na garażówce zorganizowany zostanie specjalny punkt, do którego możecie przynieść swój stary/nieużywany przedmiot, a upcyklingowi specjaliści z Przerób-My podpowiedzą jak można go odpicować lub przerobić” – zapowiadają organizatorzy. – „Upcykling w czystej postaci tylko z nami!”

Aby wziąć udział w garażówce jako wystawca, należy się zarejestrować, gdyż ilość miejsc będzie ograniczona. Zapisy ruszą w poniedziałek, 29 czerwca. Link do nich i wszystkie inne potrzebne informacje znajdziecie tutaj.

Garażówki z Przerób-My to tylko jedna z atrakcji organizowanych w ramach Lata Konesera 2020. Na warszawskiej Pradze Północ przez całe wakacje na chętnych czekać będą też inne eventy i wydarzenia kulturalne. Kino pod chmurką, spektakle Och-Teatru i Teatru Polonia, treningi Capoeiry, recitale chopinowskie, Silent Disco z Syrenim Śpiewem i wiele innych opcji czeka na wszystkich, którzy nie zamierzają się nudzić w te wakacje i stęsknili się już za tętniącą życiem Warszawą.

Wybierzecie się?

Źródło zdjęcia głównego: Simone Peligrini/Unsplash
Tekst: KD

TU I TERAZ