Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

„What Is David Working on Today?”, czyli David Lynch wypuszcza serię o majsterkowaniu

David Lynch nie leni się podczas lockdownu. Na Youtubie pojawiła się nowa seria, w której opowiada o drobnych naprawach w swoim domu.
.get_the_title().

David Lynch zapowiedział, że chwilowo nie pracuje nad żadnym filmem ani serialem. Jednak pamięta o swoich fanach nawet podczas kwarantanny.

Pod koniec maja opublikował na Youtubie krótkometrażowy film „Fire (Pożar)”.

Produkcja na podstawie scenariusza Lyncha powstała w 2015 roku. Za animację 10-minutowego filmu odpowiadała Noriko Miyakawę, a za muzykę – polski twórca Marek Żebrowski.

Podczas domowej kwarantanny Lynch zajął się też… prognozą pogody. Trwające mniej więcej pół minuty filmiki, w których słynny reżyser opowiada o tym, jaka jest pogoda w Los Angeles, pojawiają się na Youtubie codziennie. Tu możecie zobaczyć wideo z niedzieli:

Reżyser ma jednak jeszcze jedno hobby, którym postanowił podzielić się z fanami na Youtubie. Wygląda na to, że to medium szczególnie przypadło mu ostatnio do gustu. „What Is David Working on Today?” to jego nowy cykl, w którym opowiada o domowym majsterkowaniu.

Jego zdaniem lockdown powinien być dla nas czasem wzmożonej kreatywności. Co mogą robić ludzie, kiedy są zamknięci w domu?

Mogą rysować, malować, budować małe rzeczy, pisać teksty, wiersze, opowiadania, które potem mogą sfilmować, grać w gry i je wymyślać. Tak wiele rzeczy może się wydarzyć na niewielkiej przestrzeni. Mogą wymyślać nowe przepisy i gotować. To okazja do szeregu różnych eksperymentów – mówi Lynch. Patrząc na to, jak bardzo aktywny jest 74-letni reżyser podczas kwarantanny, chyba nawet najbardziej zatwardziali przeciwnicy samodoskonalenia się w czasie lockdownu mogą poczuć potrzebę, by dać upust swej kreatywności. A więc co robi ostatnio Lynch? Na przykład naprawia swój drewniany zlew, czego efekty możemy podziwiać właśnie w filmikach z serii „What Is David Working on Today?”. Póki co na Youtubie pojawiły się dwa krótkie odcinki, które możecie obejrzeć poniżej, ale z pewnością na tym się nie skończy.

Tekst: NS

TU I TERAZ