Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Depart 18:25? Młodzi Francuzi dostaną 250 euro na wakacje

Młodzi Francuzi dostaną 250 euro na wakacje. Narodowa Agencja na rzecz Bonów Wakacyjnych uruchomiła inicjatywę 'Depart 18:25' i każdy Franzuz między 18 a 25 rokiem życia może dostać dodatek wakacyjny o ile nie zarabia 17 280 euro rocznie.
.get_the_title().

Możliwość wyjazdu na wakacje to przywilej, szczególnie w czasach inflacji i szczególnie jak się jest młodym na dorobku. Młodzi francuzi, którzy dopiero wchodzą w dorosłość mają dostać pomoc od Państwa, żeby wypocząć. Narodowa Agencja na rzecz Bonów Wakacyjnych (ANCV) uruchomiła inicjatywę: 'Depart 18:25′.

Dość enigmatyczna nazwa to prosty pomysł zapewnienia młodym ludziom wsparcia finansowego, umożliwiającego wyjazd na wakacje. Konkretnie, pomoc ta może wynieść do 250 euro a bony będzie można wykorzystać w ok 10 000 miejsc w górach, nad morzem i w miastach.

Skorzystać z pomocy będą mogli młodzi ludzie w wieku od 18 do 25 lat mieszkający we Francji. Ich dochód nie może przekraczać 17 280 €. Możesz być też na kontrakcie naukowym lub specjalizacyjnym, być studentem otrzymującym stypendium etc.

Nie trzeba składać wniosku, wystarczy jedynie zarezerwować pobyt i zaznaczyć chęć skorzystania z pomocy.

W wielu krajach europejskich rządy i lokalne władze oferują różnego rodzaju dotacje, bony wakacyjne lub inne formy wsparcia finansowego, aby wspierać turystykę krajową, szczególnie w kontekście pandemii COVID-19. Oto kilka przykładów krajów europejskich, w których takie programy zostały wprowadzone lub są rozważane:

Polska: Polska miała 'Bon Turystyczny’ – program skierowany do rodzin z dziećmi w trakcie pandemii. Każde dziecko do 18 roku życia mogło otrzymać bon o wartości 500 zł, który można było wykorzystać na usługi turystyczne w kraju, takie jak noclegi czy atrakcje turystyczne.

Włochy: Włochy wprowadziły „Bonus Vacanze” – program umożliwiający rodzinom o określonym poziomie dochodów ubieganie się o bon wakacyjny o wartości do 500 euro, który można było wykorzystać na wakacje w kraju.

Francja: Francja ma system 'Chèques-Vacances’ – bony wakacyjne, które są formą benefitów pracowniczych, współfinansowane przez pracodawców i rząd. Pracownicy mogą wykorzystać te bony na opłacenie zakwaterowania, restauracji, podróży i innych usług turystycznych.

Portugalia: Portugalia wprowadziła program 'Vale Turismo’ – bony turystyczne, które miały pomóc w odbudowie sektora turystycznego. Były one dostępne dla pracowników sektora hotelarskiego i restauracyjnego.

Grecja: Grecja uruchomiła programy wspierające grecką turystykę krajową, skierowane szczególnie do osób o niższych dochodach, umożliwiając im korzystanie z dotacji na wakacje.

źródło: ANCV

SPOŁECZEŃSTWO