Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Departament Komisji Europejskiej urządził imprezę w Metaverse za 400 tysięcy euro… na którą przyszło 6 osób

Niemal każdy gospodarz organizujący swoje wydarzenie obawia się sytuacji, w której nikt się na nim nie pojawi. Do podobnej sytuacji doszło w wirtualnym świecie Metaverse, gdzie Departament Pomocy Zagranicznej Komisji Europejskiej zorganizował imprezę wartą prawie 400 000 euro. Niestety uczestniczyło w niej rzekomo jedynie 6 osób. Dlaczego tak się stało?
.get_the_title().

Departament Pomocy Zagranicznej Komisji Europejskiej działa na rzecz wspierania krajów na całym świecie. Przyznają oni dotacje państwom rozwijającym się, dokonują inwestycji w celu zmniejszenia ubóstwa, jak również finansują pomoc wobec działań związanych ze zmianą klimatu. Departament postanowił przeznaczyć 387 000 euro na swoją platformę w Metaverse, która miała za zadanie szerzyć świadomość młodszych odbiorców na temat wykonywanej przez nich pracy.

Koncepcja wydarzenia zakładała edukowanie młodych na temat Departamentu i ściąganie ich do wirtualnej przestrzeni, w której mogliby dowiedzieć się więcej o tym, czym zajmuje się Unia Europejska. Rzecznik Komisji powiedział globalnej platformie medialnej Devex, że celem było 'zwiększenie świadomości o działaniach UE wśród osób w wieku od 18 do 35 lat, których można znaleźć głównie na TikToku i Instagramie, którzy zwykle nie mają kontaktu z takimi informacjami’.

Wirtualna rzeczywistość została również zaprojektowana w celu promowania unijnej inicjatywy Global Gateway, która w przyszłości ma zainwestować 300 miliardów euro w budowę nowych infrastruktur w różnych krajach.

Jednym z gości, który postanowił dołączyć do wydarzenia reklamowanego jako ’24-godzinna impreza na plaży’ był dziennikarz Vince Chadwick. Jak opisuje na Twitterze mężczyzna, niedługo po rozpoczęciu się imprezy wymienił on kilka słów z innymi użytkownikami, po czym został tam całkiem sam.

Po początkowych niezręcznych rozmowach z mniej więcej pięcioma innymi ludźmi, którzy się tam pojawili, zostałem sam. – napisał na Twitterze Chadwick.

Dotychczasowo Departament Pomocy Zagranicznej Komisji Europejskiej ani Unia Europejska nie skomentowały tej sytuacji. Na kontach instytucji wciąż widnieje informacja, że stworzona platforma ma być miejscem 'zastanawiania się nad kwestiami globalnymi, aby zmienić naszą wspólną przyszłość’. Czy aby na pewno?

OP

TU I TERAZ