Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Dom opieki pozwala „zaadoptować” samotnego seniora

Chociaż wielu z nas odczuwa niedogodności i ograniczenia związane z zahamowaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, to jednak w najtrudniejszym położeniu znalazły się osoby starsze. Personel jednego z angielskich domów opieki, znalazł sposób na zwalczenie doskwierającej samotności wśród swoich podopiecznych. Ty też możesz pomóc i wirtualnie porozmawiać ze... sparowanym seniorem!
.get_the_title().

Grupa CHD Living, która jest właścicielem 13 domów opieki w Londynie, wpadła na świetny pomysł aktywizacji seniorów, którzy zostali zmuszeni do ograniczenia kontaktu z osobami z zewnątrz ze względu na panującego koronawirusa.

CHD Living zaprasza anglojęzycznych ludzi z całego świata do złożenia wniosku online i zostania wirtualnym wolontariuszem, który będzie angażował seniorów poprzez rozmowy wideo.

Firma ma nadzieję, że w tym trudnym czasie utrzyma mieszkańców w stanie pobudzenia psychicznego. –Chcemy zachować spokój w domach opieki i dlatego zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy nadal wzbogacać życie naszych mieszkańców, zapewniając im jednocześnie stymulację i towarzystwo. Wpadliśmy na pomysł digitalizacji kampanii „Adopt a Grandparent” i rekrutacji kolejnych wolontariuszy z całego świata, którzy mogą dotrzymać towarzystwa naszym mieszkańcom w nadchodzących tygodniach – wyjaśnia przedstawiciel firmy.

Wnioskodawcy są pytani o to, jak lubią spędzać czas, jakie są ich zainteresowania i pasje, aby jak najlepiej dopasować wolontariuszy do seniorów. Każdy dom opieki otrzymał dostęp do platformy z wirtualnymi spotkaniami, a pracownicy są przeszkalani pod kątem technicznym, aby pomóc seniorom w razie ewentualnych problemów z obsługą komputera.

Jeśli ty także chciałbyś ubiegać się o adopcję seniora, kliknij tutaj.

Zdjęcie: Getty Images
Tekst: Dominika Szymańska

TU I TERAZ