Dramatyczny apel dziewczynki z Syrii. Mieszkańcy Wschodniej Ghuty czekają na pomoc

W ubiegłym tygodniu we Wschodniej Ghucie zginęło ponad 500 osób.
.get_the_title().

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka ubiegły tydzień był najbardziej krwawym czasem w Syrii od ponad trzech lat.

W ciągu tygodnia, licząc od ubiegłego poniedziałku, we Wschodniej Ghucie nieopodal Damaszku w wyniku nalotów sił powietrznych syryjskiego reżimu zginęło ponad 500 osób.

Region ten, zamieszkany przez 400 tys. osób, jest enklawą tamtejszych rebeliantów, a ostatnie ataki to odwet za zestrzelenie przez nich rosyjskiego samolotu.

Wschodnia Ghuta, 22 lutego, źródło: Spiegel Online

Ofiarami bombardowań są nie tylko rebelianci, ale również cywile, wśród nich także dzieci. Wzruszający film, na którym syryjska dziewczynka opowiada o tym, jak żyje się obecnie w zbombardowanym mieście obiegł ostatnio internet.

Dziewczynka płacząc, opowiada o tym, że wraz z innymi dziećmi ukrywa się pod ziemią. Dzieci są przerażone i brakuje im jedzenia. – Nie mamy nawet wody. Każdej nocy musimy spać na ziemi i wszystko nas boli. Brakuje koców. Jeśli wyjdziemy po poduszkę, możemy zginąć – mówi dziewczynka. Film, który udostępniono już niemal 700 tys. razy, możecie obejrzeć tutaj.

Choć w ubiegłą sobotę ONZ przyjęło rezolucję w sprawie 30-dniowego zawieszenia broni na terenie Syrii, CNN donosi, że wciąż giną tam kolejne osoby.

Obecnie 3/4 mieszkańców Syrii potrzebuje pomocy, jeżeli chcecie przekazać im realne wsparcie w postaci datków, możecie to zrobić już teraz, wpłacając pieniądze za pośrednictwem Facebooka na oficjalnym wydarzeniu Polskiej Akcji Humanitarnej.

Źródło: wyborcza.pl, TVN24
Tekst: NS

TU I TERAZ