Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

’Dwie dupy o dupie’, czyli pierwszy polski podcast o pracy sexworkerek

Kto wie najwięcej o realiach pracy seksualnej w Polsce? Osoby, które właśnie tak zarabiają pieniądze.
.get_the_title().

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda życie striptizerki albo dlaczego niektóre osoby decydują się na uprawianie seksu za pieniądze? Dzięki podcastowi 'Dwie dupy o dupie’ poznacie odpowiedzi na te i inne pytania z pierwszej ręki, czyli od osób, które wybrały właśnie taką ścieżkę. To na całkowicie pionierska inicjatywa – pierwszy polski podcast, w którym pracownice seksualne bez ogródek opowiadają o swoim zajęciu.

Jego twórczyniami są Ola, która pracuje jako escort girl i Julia, która jest striptizerką i camgirl.

W tym podcaście nie chodzi jednak o dzielenie się pikantnymi historyjkami. Dziewczynom zależy na ukazaniu realiów pracy seksualnej w Polsce. Choć – przynajmniej wg szacunków policji – tym zajęciem para się w naszym kraju około 200 tys. osób, rzadko w przestrzeni publicznej jest miejsce na poważną i rzeczową dyskusję na ten temat. Zwłaszcza na taką, w której znalazłoby się miejsce na głos samych zainteresowanych. Tymczasem temat jest wielowątkowy i wieloaspektowy. A kto pokaże to lepiej niż osoby, które pracują seksualnie? No właśnie.

Dziewczyny zapowiadają, że w podcaście poruszą wiele tematów związanych z pracą seksualną.

I z pewnością zrobią to w pozbawiony dydaktyzmu sposób, bo 'Dwie dupy o dupie’ przypominają raczej swobodną rozmowę dwóch koleżanek, a nie manifest czy wykład.

Kim są SWERF-y, dlaczego nie powinniśmy mówić 'prostytucja’, tylko właśnie 'praca seksualna’ i jakich praw domagają się osoby zarabiające w ten sposób – w kolejnych odcinkach podcastu z pewnością poznacie odpowiedzi na te pytania. A póki co zachęcamy was do wysłuchania pierwszego odcinka, który znajdziecie tutaj.

Zdjęcie główne: Eric Nopanen/Unsplash
Tekst: NS

TU I TERAZ