Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Eksperci przewidują, że kolorem roku 2020 będzie nowy odcień miętowego

W środowisku naturalnym panuje ostatnimi czasy zdecydowany deficyt zieleni. Prawdopodobnie jednak w przyszłym roku jeden z jej odcieni zdominuje trendy wnętrzarskie i świat mody.
.get_the_title().

Wybór koloru roku kojarzy nam się przede wszystką z marką Pantone, która ogłasza króla barw. W 2019 jest nim Living Coral. To jednak kolor na tyle wyrazisty i soczysty, że zagościł głównie w trendach makijażowych czy dodatkach modowych. Mało kto decyduje się na przemalowanie mieszkania na koralowo albo wybór takiego total looku do pracy.

Neo mint ma szansę odnieść zdecydowanie bardziej spektakularny sukces.

Co prawda prognozy dotyczące tego, że to właśnie nowy odcień mięty stanie się najgorętszą barwą 2020 roku nie pochodzą od firmy Pantone, ale z miejsca, które również trzyma rękę na pulsie nowych trendów i doskonale wie, co w trawie piszczy. Chodzi o WGSN.com, profesjonalny serwis zajmujący się prognozowaniem i analizą trendów, który działa już od ponad 20 lat. To właśnie eksperci z WGSN donoszą, że 2020 rok będzie miał barwę neo mint.

Wprawdzie kolor miętowy już kilka lat temu zagościł w wiosenno-letnich trendach, tym razem jednak ma to być jego nowa odsłona.

Wskazuje na to już sam wyraz „neo” w jego nazwie, który sugerujr, że mamy do czynienia nowszą, nieco zmienioną wersją tego, co już znamy.

„Neo mint jest dotleniającym powiewem świeżości, synchronizującym technologię i naukę z naturą” – czytamy na stronie WGSN. „Jego modny, futurystyczny, technologiczny klimat jest w pełni zharmonizowany z aurą przyrody”. Eksperci uważają, ze ten kolor będzie doskonałą, nieco odważniejszą alternatywą dla ponadczasowej szarości. Za jego ogromną zaletę uznają również to, że można go określić jako uniseksowy, w związku z czym ma podbić przede wszystkim świat mody.

WGSN przewiduje, że w 2020 roku trendy w tym obszarze będą zmierzać właśnie w kierunku unisexu, w którym pojawi się coraz więcej barw uznawanych do tej pory raczej za kobiece.

Jak myślicie, czy neo mint powtórzy sukces millenial pink? I czy Pantone potwierdzi te prognozy, wybierając swój kolor na rok 2020? Wkrótce się przekonamy!

Zdjęcie główne: Instagram @blog.lesorelle
Tekst: Kinga Dembińska

TU I TERAZ