Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Elektroniczne przedwiośnie, czyli najciekawsze imprezy z elektroniką w Polsce na nadchodzące dni

Wspólnie z Going. przygotowaliśmy dla was listę najciekawszych wydarzeń skupionych wokół techno i innych odłamów elektroniki.
.get_the_title().

Można się kłócić, czy to, co widzimy za oknem to zima. Według terminarza, taki stan rzeczy potrwa jeszcze przez dwa miesiące, czyli całkiem sporo czasu, aby solidnie poimprezować. Dlatego serwujemy wam wspólnie z Going. listę najciekawszych wydarzeń skupionych wokół techno i innych odłamów elektroniki. Widzimy się na parkiecie!

ElektroKlub IV

sobota 27 stycznia, MCK Katowice (Katowice)

Głównym punktem programu czwartej edycji katowickiego ElektroKlubu będzie występ Moritza von Oswalda. Potomek rodu Bismarcków i legenda sceny dub-techno zaprezentuje swój ekskluzywny set. Za didżejką towarzyszyć mu będą Peter van Hoesen, Shed oraz polski skład – Jacek Sienkiewicz i AGIM. Spodziewajcie się solidnego techno lotu!

dype pres. Artefakt

sobota 27 stycznia, Jasna 1 (Warszawa)

Na zaproszenie kolektywu dype w Polsce – aż dwukrotnie – zagra holenderski duet Artefakt. Reprezentanci klimatycznego odłamu techno zagrają w konfiguracji live. Producenci zaprezentują materiał z debiutanckiego albumu Kinship wydanego w 2017 roku, a także z wypuszczonych wcześniej singli oraz EP-ek. Dacie się wciągnąć w elektroniczny tunel?

Ritualis #3: Johannes Heil / Jurek Przeździecki

piątek 9 lutego, TAMA (Poznań)

Jeśli jesteście fanami techno, to nazwisko Johannesa Heila nie może być Wam obce. Liczby nie kłamią – 11 autorskich albumów, blisko 70 EP-ek dla renomowanych labeli, takich jak: Cocoon, Datapunk czy Klang Elektronika. Nie ma co ukrywać – dyskografia godna największego podziwu. Niemiecki producent zagra w ramach cyklu Ritualis, a obok niego, za deckami stanie również polski wyjadacz Jurek Przeździecki, który najbardziej umiłował sobie analogowe maszyny. Zapraszamy do tańca.

Acid Plant with Dr. Rubinstein & Tin Man

sobota 3 lutego, TAMA (Poznań)

Poznańska TAMA zaprasza na wizytę dwójki artystów, którzy upodobali sobie kwaśne elektroniczne brzmienia. Na swoją acidową podróż zabierze nas Tin Man, który wystąpi z ciekawym live actem. Didżejskie umiejętności zaprezentuje natomiast Dr. Rubinstein, pochodząca z Izraela, a osiadła w Berlinie producentka. Pamiętajcie – cukier szkodzi zdrowiu, a odrobina kwasu jeszcze nikomu nie zaszkodziła!

Abdulla Rashim

sobota 3 lutego, P23 (Katowice)

Jeden z najzdolniejszych producentów młodego pokolenia – Anthony Linell aka Abdulla Rashim – przyjedzie do Katowic, żeby zagrać rozbudowanego seta. Zaczynał jako zbuntowany grafficiarz, z czasem zaczął interesować się muzyką techno i interpretować ją na własny sposób. Obecnie współprowadzi rozpoznawalny w środowisku label Northern Electronics, grywa w najważniejszych klubach i na dużych undergroundowych festiwalach. Przywitajcie go ciepło!

SLAP #15: Efdemin

sobota 24 lutego, Hala Stulecia (Wrocław)

Jeden z naszych ulubionych kolektywów – SLAP – powraca z kolejną odsłoną swojego cyklu. poprzednie wrocławskie imprezy, m.in. z Polar Inertia, I Hate Models czy Jamesem Ruskinem wspominamy bardzo miło. Jubileuszowa, piętnasta edycja to przede wszystkim występ mistrza minimalu Efdemina oraz podopiecznego labelu Perc Trax – VSK. Nie możemy się już doczekać, kiedy Hala Stulecia wypełni się znakomitymi dźwiękami!

Ilian Tape Showcase: Zenker Brothers/Andrea/Stenny/Skee Mask

piątek 23 lutego, Jasna 1 (Warszawa)

Musimy przyznać, że mało jest tak konsekwentnych wytwórni, jak Ilian Tape. Stajnia należąca do braci Zenker wypuszczała muzykę tak znakomitych producentów, jak zabookowani tego wieczoru Skee Mask, Andrea czy Stenny, a także Jonas Kopp czy Djrum. To będzie noc wypełniona solidnym techno i znakomitą atmosferą. Przyjdźcie świętować 5. urodziny kolektywu dype na Jasnej!

TU I TERAZ