Emily Ratajkowski w odważny i nietypowy sposób apeluje o większy szacunek dla kobiet

Mało kto wie, że Emily Ratajkowski poza byciem modelką jest też pasjonatką sztuki i działaczką na rzecz praw kobiet. Kilka dni temu wygłosiła odważny apel, poprzedzony jeszcze odważniejszym zdjęciem.
.get_the_title().

Wychowana przez rodziców artystów zawsze chciała robić coś w tym kierunku. Próbowała swoich sił nie tylko w teatrze, ale również w balecie oraz w piłce nożnej. O Emily zrobiło się głośno w 2013 roku, dzięki odważnemu teledyskowi do piosenki Robina Thicke’a. Z trzech tańczących i wygłupiających się na nagraniu modelek, to do Ratajkowski zaczęła wzdychać połowa populacji. Ostatecznie utwór uznano za dość seksistowski, z Youtube’a wyleciała nawet nieocenzurowana wersja teledysku, zaś samego artystę określono w branży muzycznej mianem “obleśnego pryka”.

Dziewczynie wyszło to na dobre – teraz może pochwalić się sesją w Vogue i prawie 24 mln fanów na Instagramie, gdzie opublikowała odważne zdjęcie.

Amerykańska modelka zaznaczyła pod zdjęciem: „Napisałam esej do Harper’s Bazaar o tym, jak ważne jest, by kobiety miały prawo decydować (jak się ubierają, co publikują, czy się golą, czy nie) niezależnie od tego, co je ukształtowało. Róbcie swoje, niezależnie od tego, co to jest”.

Tekst ukazał się w amerykańskim wydaniu Harper’s Bazaar.

Jest poświęcony walce o prawa kobiet, temu, jak dużą wagę ludzie przywiązują do noszonego przez nie stroju, i że te ubrane zbyt seksownie często są uważane za gorsze i mniej inteligentne.

„Kiedy zostałam aresztowana w Waszyngtonie podczas protestu przeciwko nominacji Bretta Kavanaugha do Sądu Najwyższego (…), nagłówki gazet nie dotyczyły tego, przeciwko czemu protestowałam, ale tego, w jaką koszulkę byłam ubrana! Nawet kobiety z lewicy, które poparły cel mojego protestu, komentowały brak stanika pod moim tank topem. Ich zdaniem fakt, że moje ciało było w ogóle widoczne, zdyskredytował mnie i moje działania polityczne. Ale dlaczego?” – pisze modelka. Post ma ponad 2 miliony polubień i do tej pory zebrał 82 tysiące komentarzy.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Desert Shrimp

Post udostępniony przez Emily Ratajkowski (@emrata)

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: www.instagram.com/emrata/

Preloader spinner
Print
Print Text
Zobacz więcej
Wybierz region
Facebook
Age: