Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

F5 x Going.: 5 najciekawszych czeskich festiwali

Co roku jeździmy na Open’era, Taurona, OFFa czy Audioriver. Lubimy polskie festiwale, ale chętnie spróbowalibyśmy czegoś nowego. Mało czasu na decyzję i ograniczony budżet? Jeśli nie wypali Primavera ani Glastonbury, koniecznie zajrzyjcie za naszą południową granicę!
.get_the_title().

Co roku jeździmy na Open’era, Taurona, OFFa, czy Audioriver. Lubimy polskie festiwale, ale chętnie spróbowalibyśmy czegoś nowego. Mało czasu na decyzję i ograniczony budżet? Jeśli nie wypali Primavera ani Glastonbury, koniecznie zajrzyjcie za naszą południową granicę!

1. Rock for People, 4 – 6 lipca, Hradec Králové

Festiwal, w którym liczą się cięższe brzmienia i gitarowe granie. Wystąpią m.in. takie gwiazdy, jak Volbeat, The Kooks, The Vaccines czy Rodriguez. Żeby jednak nie było tak tradycyjnie i monotematycznie, organizatorzy zaprosili również artystów z bardziej elektronicznego świata – The Prodigy i Sigma. Idealna alternatywa dla Open’era? Czemu nie!

2. Colours of Ostrava, 18-21 lipca, Dolní Vítkovice

Co prawda, Open’er pokrywa się terminami z Rock for People, ale to Colours of Ostrava wydaje się być doskonałym zamiennikiem polskiego festiwalu. Eklektyczny line-up, w którym znajdziemy zarówno gwiazdy elektroniki, muzyczne legendy, jak i etniczne brzmienia z całego świata. Areną wydarzenia będzie post-industrialna huta w Dolní Vítkovice. Grace Jones, N.E.R.D, Kygo czy Paul Kalkbrenner to największe nazwy Colours!

 

3. Beats for Love, 4-7 lipca, Dolní Vítkovice

Odbywający się w tej samej lokalizacji, co Colours of Ostrava festiwal, to prawdziwe święto muzyki tanecznej. Jeśli mówią Wam coś takie nazwiska jak Andy C, Alan Walker czy Sub Focus – koniecznie powinniście wpaść na Beats for Love. To po prostu jedna wielka impreza w rytmie EDM!

4. Mighty Sounds, 13-15 lipca, Tábor

Jeśli jesteście zmęczeni wszechobecną elektroniką, Mighty Sounds będzie dla Was odpowiednim miejscem. Od metalu, poprzez reggae, rockabilly i punk rocka. Na lotnisku w czeskim Táborze spodziewajcie się szerokiego gatunkowego przekroju. Headlinerzy? Z pewnością Inner Circle, Sick of it All, Anti-Flag i polski Dezerter.

5. Hip-Hop Kemp, 23-25 sierpnia, Hradec Králové

Obok Colours of Ostrava i Brutal Assault to zdecydowanie najpopularniejszy czeski festiwal. W Polsce ma szczególny status, do tego stopnia, że co roku występuje tam wielu rodzimych artystów. Kto zagra na największym rapowym festiwalu w regionie? Chief Keef, Evidence, $uicideboy$, a także polska reprezentacja, m.in. Paluch, Kękę i Żabson. Brzmi jak plan na końcówkę sierpnia!

TU I TERAZ