Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Fani płyt winylowych mogą zacierać ręce. Record Store Day już w kwietniu w Warszawie

W stolicy pod koniec kwietnia wszyscy niezależni właściciele sklepów z płytami, a także uczestnicy kultury winylowej i kolekcjonerzy muzyki na wszelkich nośnikach będą mieli swoje święto. 21 i 22 kwietnia w Małej Warszawie odbędzie się Record Store Day – imprezę uświetnią występy Jetlagz i Collocutor.
.get_the_title().

Już 21 i 22 kwietnia w Warszawie międzynarodowe święto niezależnych sklepów płytowych i kultury winylowej, czyli Record Store Day. Wydarzenie potrwa przez cały weekend, w centrum kulturalnym Mała Warszawa.

Od godziny 11:00 będą tam miały miejsce targi muzyczne, showcase’y, dj-sety, projekcje filmowe (zobaczymy m.in. dokument o raperce Sonicie Alizadeh czy o Patti Smith), spotkania oraz wystawa ponad 60 okładek płyt autorstwa Rosława Szaybo i Stanisława Zagórskiego.

Wydarzeniami towarzyszącymi RSDW będą wieczorne koncerty. W sobotę wystąpią Kosi i Łajzol z legendarnego hip-hopowego składu JWP ze swoim nowym projektem Jetlagz, w którym śmiało czerpią z dobrodziejstw newschoolowej elektroniki, łącząc ją z przebojowością, ale jednocześnie bezkompromisowym przekazem (owocem tej współpracy jest album „Warsaw SK8 Of Mind”, który w Małej Warszawie zabrzmi po raz pierwszy w stolicy).

Po koncercie oficjalne afterparty, na którym zagrają Dj Kebs i Falcon1.

Wejście: 21:00 // Start koncertu: 22:30 // Afterparty: 23:30

W niedzielę z kolei usłyszymy jazzowe odkrycie z Londynu – zespół Collocutor. Brytyjska formacja łączy elektro–akustyczną estetykę ery jazzu modalnego Milesa Davisa z globalnymi wpływami, głównie muzyki z Indii i afrobeatu. To minimalizm przesiąknięty hipnotyzującym groovem w stylu takich tuzów jak Sun Ra, Yussef Lateef czy Steve Reich.
Na koncertach Collocutor publiczność jest jak w transie, poruszając się w takt rytmicznych kompozycji liderki zespołu i saksofonistki Tamar Osborn. To podróż przez wyjątkowo spirytualne dźwięki. Kolektyw cieszy się również dużym uznaniem mediów i branży muzycznej, a wytwórnia On The Corner w której wydaje, została uznana przez Gillesa Petersona (BBC 6, Worldwide FM) za label roku 2017.

Wejście: 19:30
Adrian Magrys (Lanquidity Rec.) DJ set
Collocutor: 20:30

Record Store Day Warsaw 2018
21-22 kwietnia
Mała Warszawa, ul. Otwocka 14
Więcej informacji: FB Record Store Day Warsaw 2018

Partnerem projekcji filmowych jest Against Gravity.

Źródło zdjęcia głównego: Variety

TU I TERAZ