Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Fest Festival to nowy polski festiwal, który wystartuje latem. Pierwszym headlinerem jest Wu-Tang Clan

Na festiwalowej mapie Polski zaświecił właśnie nowy punkt: Fest Festiwal. W programie śląskiego festiwalu: Wu-Tang Clan, Little Dragon, Lost Frequencies, czy Vitalic pres. Dima. A to dopiero początek.
.get_the_title().

Fest Festival wystartuje w sierpniu tego roku na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie. Festiwal rozpocznie się w piątek 23 sierpnia. W Parku powstanie festiwalowe miasteczko. Jak dodają organizatorzy – chcemy pokazać, że festiwal muzyczny to więcej niż sceny i artyści. To czas, kiedy przenosimy się do innego świata i uciekamy od naszych codziennych zajęć, żeby cieszyć się chwilą i przebywaniem z fantastycznymi ludźmi.

Pierwszymi ogłoszonymi przez organizatorów gwiazdami festiwalu są Wu-Tang Clan, Little Dragon, Lost Frequencies oraz Vitalic pres. Dima (LIVE). Pierwsi z nich to legendarna hip-hopowa grupa z USA, która w 2018 roku obchodziła 25-lecie wydania swojego debiutanckiego albumu „Wu-Tang (36 Chambers)”, określanego jako jedna z najważniejszych i najlepszych produkcji w historii rapu. Z tej okazji Wu-Tang Clan przygotowali film dokumentalny, w którym członkowie grupy oraz m.in. A$AP Rocky, A$AP Ferg czy Joey Bada$$ wspominają legendarne dzieło. Little Dragon z kolei to szwedzki zespół z gatunku muzyki elektronicznej i synth pop, który do Polski wróci z nowym materiałem.

Kolejnym ogłoszonym artystą jest Lost Frequencies, a za tym pseudonimem kryje się belgijski producent, który ma koncie takie hity jak “Reality” czy “Are You with Me”. Artysta szybko zyskał uznanie i miał okazję wystąpić na największych festiwalach na świecie jak Coachella, Tomorrowland oraz Lollapalooza. Ostatnim, który dołącza do line-upu jest Vitalic pres. Dima (LIVE) czyli ikona francuskiego electro, który na festiwalu pojawi się ze swoim live act’em. Każdy z powyższych artystów to mocny dowód na to, że program muzyczny będzie wyróżniać różnorodność, a to dopiero niewielka część ogłoszonego line-upu.

Pięć scen, gdzie zagrają zarówno gwiazdy pop, jak i wykonawcy reprezentujący światy alternatywy, rocka, hip-hopu czy muzyki elektronicznej. W Parku Śląskim, czyli jednym z największych miejskich parków w Europie, powstanie specjalna infrastruktura festiwalowa. Na tym ogromnym, zielonym terenie każdy z festiwalowiczów z pewnością znajdzie miejsce dla siebie. Obok muzycznych scen staną przestrzenie artystyczno-warsztatowe, atrakcje sportowe, a także pojawią się aktywności związane z teatrem czy sztukami wizualnymi. Na miejscu powstanie ogromne pole namiotowe wraz ze wszystkimi najważniejszymi udogodnieniami.

Wraz z ogłoszeniem wydarzenia do sprzedaży trafiły bilety na Fest Festival. Dwudniowe karnety dostępne są w pierwszej puli “early bird” (dostępnej tylko do 15.03.2019) już od 229 złotych, zaś bilety jednodniowe od 129 złotych. Do karnetów można dobrać opcję z campingiem, która kosztuje 100 złotych, a która umożliwia zabawę na terenie festiwalu przez ponad 50 godzin.

Bilety dostępne w sprzedaży na www.festfestival.pl oraz w bileteriach Empik – bilety, Going, ebilet.pl, Eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży empik, Saturn Polska i MediaMarkt Polska.

Więcej informacji: www.festfestival.pl
Promotor: Follow The Step

TU I TERAZ