Festiwal Burning Man pod wielkim kocem NASA chroniącym przed słońcem?

Gigantyczna instalacja z koców produkowanych dla NASA ma ochronić ludzi bawiących się na tegorocznym festiwalu Burning Man.
.get_the_title().

Rosyjski projektant Alex Shtanuk postanowił przygotować na tegoroczny festiwal Burning Man gigantyczną instalację artystyczną i jednocześnie osłonę przed palącym słońcem. Fala upałów, która także w Europie wywołała niebezpieczne pożary, może być sporym utrudnieniem dla bawiących się na festiwalu na pustyni Black Rock w Newadzie. Instalacja zbudowana jest z kosmicznych koców termicznych produkowanych dla NASA od 1964 roku.

Do instalacji zostanie wykorzystanych 3350 sztuk połączonych aż czterdziestoma kilometrami taśmy.

10 000 metrów kwadratowych lśniącej osłony ma układać się w formę fal tworzących złudzenie optyczne oraz cień. Srebrna, metaliczna strona koców termicznych odbija aż 97 proc. promieniowania słonecznego. Shtanuk gromadzi fundusze na swój projekt na Indiegogo i ma zamiar uzbierać ponad 17 tys. dolarów. To kolejny srebrny, gigantyczny obiekt który pojawi się na kultowym amerykańskim festiwalu ściągającym z całego świata kreatywną społeczność. Jakiś czas temu pisaliśmy o projekcie Bjarke Ingelsa. The ORB to powierzchnia ziemi oddana w skali 1:500 000. Gigantyczna, lustrzana kula o średnicy prawie 30 metrów będzie wspierana przez stalowy maszt o wysokości 32 metrów.

Zdjęcie: Indiegogo/Alex Shtanuk

TU I TERAZ