Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Filmy do obejrzenia w Święta cz.2.

Prezentujemy kolejną odsłonę naszych propozycji filmowych na okres świąteczny. Tym razem sporo świątecznej klasyki, czyli filmów które rozmaite stacje telewizyjne przez lata umieszczały w swoich ramówkach.
.get_the_title().

1. „Grinch: Świąt nie będzie” (2000)

W Ktosiowie – wiosce położonej w śnieżynce – zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Wszyscy mieszkańcy są tym zachwyceni. Jedynie Grinch – tajemniczy, zielony stwór zamieszkujący jaskinię w górach, nie cierpi świąt. Dając się już wcześniej wszystkim we znaki, postanawia zniszczyć mieszkańcom zbliżające się święta. Na ratunek im przychodzi Cindy Lou Who, córka właściciela poczty, która słyszała wiele okropnych legend o niepopularnym Grinchu.

W roli głównej Jim Carrey.

2. „Miasteczko Halloween” (1993)

Polski tytuł jest nieco mylący. Oryginalny „The Nightmare Before Christmas” daje precyzyjną informację, że akcja filmu dotyczy okresu świątecznego.

Szare Miasteczko Halloween pełne jest potworów i umarlaków. Jack Skellington, Dyniowy Król jest już znudzony sławą najstraszniejszego upiora. Czuje, że rutyna nie daje mu się rozwinąć. Po kolejnym wielkim Halloween wyrusza przed siebie. W końcu trafia do nieznanego mu miejsca w lesie, gdzie znajduje szereg drzwi w pniach drzew. Nie zważając na ostrzeżenia swego psa Zero otwiera drzwi w kształcie świątecznej choinki i trafia do kolorowego Gwiazdkowego Miasteczka.

Tymczasem Sally, która została stworzona przez doktora Finklesteina nie chce być już dłużej jego własnością, aby moc się wyrwać na miasto musi za każdym razem otruć swego stwórcę. Podoba się jej Jack, ale jest zbyt nieśmiała aby mu o tym powiedzieć. Nazajutrz wszyscy mieszkańcy Halloween poszukują Jacka. Ten jednak powraca i nakazuje zwołanie zebrania mieszkańców, na którym opowiada im o tym co zobaczył. Jednak potwory z jego miasta nie potrafią zrozumieć co go tak naprawdę zafascynowało. W końcu Jack zwraca się do doktora, który właśnie zamknął niesforną Sally, o udzielenie pomocy we własnych eksperymentach nad istotą świąt.

W końcu postanawia urządzić we własnym mieście Gwiazdkę. Zaniepokojona Sally ponownie ucieka od doktora i doświadcza strasznej wizji. Ostrzega Jacka przed organizowaniem świąt, ten jednak jest tak szczęśliwy, że nawet nie chce jej słuchać. Dla niego, rozwiązanie jego złego nastroju jest proste – musi porwać Świętego Mikołaja i przechwycić święta!

Film animowany Tima Burtona powstał w 1993.

3. „Żona pastora” (1996)

Pastor Henry Biggs poświęca zbyt dużo uwagi Kościołowi i wiernym, bezwiednie zaniedbując oddaną żonę Julię (w tej roli Whitney Houston) i syna. Zauważa jednak, że w jego domu źle się dzieje, dlatego zdesperowany prosi Boga o pomoc. Bóg wysłuchuje prośby. Pojawia się Dudley (Denzel Washington), elegancki i szarmancki anioł, który ma za zadanie pomóc nieszczęśliwej parze stworzyć nowy Kościół, a także nadać nowy sens ich małżeństwu. Ale okazuje się, że z aniołami bywają kłopoty.

TVP uwielbiała pokazywać ten film w drugiej połowie lat 90.

4. „Opowieść wigilijna” (1999)

Filmowa adaptacja powieści Karola Dickensa pod tym samym tytułem: „Opowieść wigilijna”. Film telewizyjny wyprodukowany w 1999 roku przez Patricka Stewarta, grającego równocześnie główną rolę męską Ebenezera Scrooge’a, a wyreżyserowany przez Davida Hugh Jonesa. W roku 2000 film był nominowany do nagrody Emmy w kategorii najlepszych zdjęć.

5. „Holiday” (2006)

Iris (Kate Winslet), redaktorka londyńskiej gazety, kocha się w swoim byłym partnerze, Jasperze (Rufus Sewell). Podczas imprezy bożnarodzeniowej Jasper ogłasza, że jest zaręczony z inną kobietą. Amanda Woods (Cameron Diaz) ma agencję produkującą zwiastuny filmowe w Los Angeles. Dowiedziała się, że jej partner, Ethan (Edward Burns) sypia ze swoją recepcjonistką. Amanda zrywa z nim i postanawia wziąć urlop, jako miejsce swojego pobytu wybiera wiejski domek w Surrey należący do Iris. Obie panie zamieniają się domami. Amanda nawiązuje relację z bratem Iris, Grahamem (Jude Law), a Iris – z Milesem (Jack Black).

Udanych i filmowych świąt!

TU I TERAZ