Niezwykłe zdjęcia opuszczonej dyskoteki w Warszawie. W środku m.in. sala wg projektu Dody

Freddy Friday z ekipy Pirate Exploration Crew wkradł się do opuszczonej dyskoteki na warszawskiej Woli. Zobaczcie serię jego fotografii.
.get_the_title().

Pirate Exploration Crew to warszawska grupa zrzeszająca entuzjastów opuszczonych i tajemniczych miejsc. Zdjęcia ze swych wypraw publikują na Facebooku. Ostatnio jeden z członków grupy, Freddy Friday, wybrał się do zrujnowanych wnętrz warszawskiej dyskoteki Show Club znajdującej się przy ulicy Pańskiej 97. Efekty swojej wyprawy uwiecznił na zdjęciach. Trzeba przyznać, że naprawdę robią wrażenie.

Show Club otwarty został w 2011 roku. Był w stanie pomieścić 2,5 tys. osób i reklamował się jako największa dyskoteka w stolicy. 60-metrowe podświetlane schody, 1000 kul dyskotekowych czy sala projektowana przez Dodę – to tylko kilka atrakcji, które czekały na imprezowiczów. Klub został zamknięty w 2014 roku – na ten czas przypada kres jego aktywności facebookowej. Teren, na którym znajdował się Show Club należał do Domu Słowa Polskiego. Obecnie trwają tam prace rozbiórkowe – właśnie dzięki nim Freddy Friday mógł wślizgnąć się do środka i skorzystać z okazji, aby uwiecznić niszczejące wnętrza. Na miejscu ma wkrótce powstać nowoczesny biurowiec.

Tekst: NS
Źródło fotografii: Freddy Friday / Pirate Exploration Crew

TU I TERAZ