Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Francja wprowadza 500 plus na kulturę dla 18-latków

Dzięki aplikacji Pass Culture każdy 18-latek dostanie prezent na urodziny od Państwa w postaci 500 euro, za które będzie mógł kupić bilety do muzeów, teatrów czy na koncerty, a także książki lub filmy.
.get_the_title().

Francuskie ministerstwo kultury chce, aby młodzi ludzie bardziej interesowali się życiem kulturalnym. W tym celu zainwestowało w aplikację o nazwie Pass Culture.

Każdy świeżo upieczony 18-latek znajdzie w aplikacji prezent od państwa w postaci 500 euro (2100 złotych) do wydania właśnie na kulturę.

Za te pieniądze będzie mógł kupić bilety do muzeów, na spektakle, koncerty czy filmy, ale także nabyć książki, DVD czy instrumenty muzyczne. Dzięki geolokalizacji aplikacja będzie wyszukiwać wydarzenia w pobliżu użytkownika. Z Pass Culture będą mogli korzystać wszyscy, jednak kredyt na kulturę dotyczyć będzie wyłącznie 18-latków.

Podobna aplikacja istnieje już we Włoszech, nie wpłynęła jednak w znaczący sposób na poniesienie frekwencji w przybytkach kultury, a większość nastolatków nie używała jej do celów zgodnych z przeznaczeniem.

Do tego prędko pojawił się czarny rynek – na przykład wiele osób odsprzedawało swoje konta w apce po zaniżonej cenie.

Czy Pass Culture okaże się sukcesem, czy raczej podzieli los włoskiej poprzedniczki? Aplikacja póki co jest w fazie testów, więc na odpowiedź będziemy musieli trochę poczekać.

Źródło: Artnet News

TU I TERAZ