Free Now startuje z usługą wyłącznie dla kobiet

Kobieta jako pasażerka i kobieta za kierownicą – tak w skrócie wygląda usługa, która jest już dostępna w Trójmieście.
.get_the_title().

Free Now to pierwsza firma na polskim rynku taxi, która wprowadza ofertę przeznaczoną wyłącznie dla kobiet.

’Dla niej’ to usługa, która powstała z myślą o wszystkich kobietach, którą czują się pewniej, gdy za kierownicą auta także siedzi kobieta.

Już jest testowana w Trójmieście – to właśnie tam z Free Now współpracuje największy odsetek kierowczyń. Niewykluczone jednak, że za jakiś czas pojawi się także w innych miastach Polski – mówi się między innymi o Warszawie i Krakowie.

fot. free now/facebook

Usługa 'Dla niej’ widoczna jest w aplikacji dla wszystkich trójmiejskich użytkowników Free Now oraz tamtejszych kierowczyń.

Korzysta się z niej tak samo jak z reszty oferty Free Now, także w tym wypadku cena za przejazd znana jest z góry. Jedyna różnica polega na tym, że czas oczekiwania na taksówkę może się wydłużyć – bo choć w Trójmieście odsetek kierowczyń jest duży, to kierowców wciąż jest więcej. To jednak może się zmienić, bo jak podkreśla Free Now celem usługi nie jest wyłącznie bezpieczeństwo pasażerek – choć to ono niewątpliwie jest na pierwszym planie. – Pragniemy zwrócić uwagę na nadal występujące w XXI wieku przekonanie jakoby branża taxi lub prowadzenie auta miało być domeną mężczyzn. Istnienie tego stereotypu zauważa aż 65 proc. badanych przez nas kierowczyń taxi. Mamy nadzieję, że usługa 'Dla niej’ będzie impulsem dla wielu kobiet do podejmowania zajęć, które wciąż uznawane są za typowo męskie – mówi Izabela Skonieczna, dyrektorka marketingu Free Now w Polsce.

Tekst: NS

TU I TERAZ