Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

We Wrocławiu trwa wystawa zdjęć, na której możemy wcielić się w postać Fridy Kahlo

#jafrida to wyjątkowa wystawa, na której zobaczymy 5 portretów silnych kobiet (wzięły w nim udział m.in. Chujowa Pani Domu czy Natalia Grosiak z Mikromusic), a także sami możemy ujrzeć w sobie odbicie słynnej malarki.
.get_the_title().

Frida Kahlo to postać wielowymiarowa, która wymyka się schematom. Swoim życiorysem udowodniła, że mimo przeciwności losu, to my kształtujemy swoje życie i determinujemy wybory. Osobowość, która poruszała ówczesny świat, zmusza do myślenia także dziś. Być może dlatego, że tak łatwo odnaleźć nam w niej swoje odbicie. Te różne oblicza postanowiła odkryć polska twórczyni Linda Parys, która ukazuje je za pomocą fotografii.

Od 5 do 19 marca w Kino Nowe Horyzonty można odwiedzić wystawę „#jaFrida”, na której pokazano dualizm kobiet w oparciu o duchowe cechy wspólne z Fridą Kahlo.

#jaFrida Serdecznie zapraszamy na wystawę #jaFrida autorstwa @lindaparys do @kinonh we Wrocławiu, której inspiracja była twórczość i sama osoba Fridy Kahlo! 5 wspanialych Kobiet prezentujących cechy każdej (i każdego!) z Nas! WITALNOŚĆ @nataliagrosiak, PASJA @agatha_makowska, TOLERANCJA @magdalenakostyszyn, CIAŁO @czary_hary, SMIERĆ @paulinow_ ! Integralna częścią wystawy są wypowiedzi Bohaterek wraz z komentarzem @fashionbrandingpl ❣️ #jafrida to także LUSTRO/ pokaz nam swoją interpretacje #jafrida i oznacz swoje zdjęcie właśnie tym hasztagiem! Wszytskie zdjęcia dopelnia finisaz wystawy 19.03 o godz 19:00! Wizaz, fryzury @roma_szafarek_makeup_hair Stylizacje @gorzkiemango Czepce @kafeminka Tła @skandynawskie.pl Retouch @jerry_sperejro #wystawa #exhibition #kino #nowehoryzonty #fridakahlo #frida #zdjecia #wroclaw #kamp #lustro #selfie #fuku #theslowconcept #kobiecosc #personality #inspiration #photo

Post udostępniony przez Fu-Ku Concept Store (@insta.fuku)

Głównym elementem wystawy są portrety autorstwa Parys, która uwieczniła 5 kobiet prezentujących cechy każdej (i każdego) z nas: WITALNOŚĆ, PASJĘ, TOLERANCJĘ, CIAŁO i ŚMIERĆ. Inspiracją do powstania każdej z nich była postać Fridy Kahlo. Drugim, równie ważnym elementem wystawy jest selfie, które artystka rozumie jako coś więcej niż zwykły objaw narcyzmu. Linda Parys wykracza poza tę łatkę, postrzegając to zjawisko jako poszukiwanie siebie i potrzebę wniknięcia głębiej. Aby podkreślić ten aspekt, wystawa jest interaktywna – jej częścią jest lustro, w którym mogą sfotografować się odwiedzający i oznaczyć hasztagiaem #jaFrida. Zdjęcia zostaną pokazane podczas finisażu wystawy, 19 marca o godz. 19.

#jaFrida, piekna wystawa. @lindaparys

Post udostępniony przez Gorlik (@gabrielaorlik)

Bohaterki sesji:
Agnieszka Charkot (Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego)
Natalia Grosiak (Mikromusic)
Paulina Jóźwin (Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego)
Magdalena Kostyszyn (Venila Kostis, Chujowa Pani Domu)
Agata Makowska (Wdech / wydech studio, Studio Suenos Szkoła Flamenco)

Wystawa #jaFrida trwa od 5 do 19 marca 2018 r.
Wystawa #jaFrida Kino Nowe Horyzonty I piętro (ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21)

TU I TERAZ