Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Gauer, kompozytor, który trenuje gwiazdy

Tadeusz Gauer to dziś jeden z najpopularniejszych trenerów personalnych. Zaufali mu Dawid Kwiatkowski, Quebo, Taco Hemingway, Julia Wieniawa, Jessica Mercedes. Sprawdzamy jak wygląda dzień człowieka oddającego się swojej pracy i pasji w 100 procentach.
.get_the_title().

Tadeusz Gauer to jeden z najpopularniejszych trenerów personalnych w Polsce. Pracuje na co dzień z ludźmi, którzy żyją w świecie o dość powiedzieć wyśrubowanych standardach: z modelkami, gwiazdami, celebrytami, influencerami, właścicielami największych korporacji, ludźmi którzy muszą zachwycać formą i sylwetką. Zaufali mu m.in. Dawid Kwiatkowski, Quebo, Taco Hemingway, Julia Wieniawa, Jessica Mercedes, Michał Szpak, czy Little Monster. Przed nim trudne wyzwanie wymagające ogromu pracy. Gauer jest dostępny dla swoich klientów 7 dni w tygodniu, mając z nimi stały kontakt. Treningi, konsultacje dietetyczne, praca w klubie fitness, komponowanie, bo Tadeusz Gauer jest też kompozytorem, do tego stała obecność w social mediach, czego wymaga jego praca i pozycja zawodowa.

Byliśmy bardzo ciekawi jak wygląda dzień Tadeusza Gauera, dlatego nie mogło zabraknąć go w naszym projekcie z firmą Samsung w ramach kampanii #BedzieCoWspominac. W mocno pracowitym dniu, naszemu bohaterowi towarzyszył smartfon Samsung Galaxy S10. Uwiecznione nim zdjęcia pokazują nie tylko treningi, ale też krótkie chwile odpoczynku, spacery z ukochaną.

Tadeusz i jego team z Gauer Fitness opiera swoje zajęcia, ale też filozofię na dobrym poznaniu swojego podopiecznego i ułożeniu dopasowanej do jego potrzeb diety oraz treningów. Praca z osobami ze świata showbiznesu wymaga od niego mobilności, poświęceń. Potrafi prowadzić treningi na odległość przez internet, doradzać co wybrać z karty menu – po prostu wie, że w tej pracy liczy się wspieranie klientów, dlatego jego podopieczni codziennie mogą liczyć na Jego poradę, będąc z nim w stałym kontakcie. Jest konkretny i dobrze wie czego chce. Złapaliśmy go na ultra-szybki wywiad między jednym, a drugim treningiem.

F5: Miałeś być muzykiem, jak to się stało, że nagle zmieniłeś obrany kurs i zacząłeś trenować, a dziś jesteś wziętym trenerem?

Tadeusz Gauer: Z dwóch powodów: Chciałem skupić się na jednej rzeczy, żeby zrobić ją jak najlepiej. Tym samym fitness jest dla mnie obecnie najważniejszy. Na muzykę przyjdzie jeszcze czas.

Z kim trenujesz? Lista celebrytów pewnie jest dość długa…ciężej się z nimi pracuje? Jaka jest specyfika tej pracy? 

Osoby, które mają własne działalności albo pracują u kogoś zazwyczaj mają regularny czas pracy, więc mogą ustalić stałe godziny i dni naszych treningów. U osób pracujących w branży artystycznej jest zupełnie odwrotnie. Mają szalony grafik i często nawet sami nie wiedzą, kiedy znajdą chwilę na trening, więc pod względem dyspozycyjności jest to bardzo trudne. Świat wobec nich ma olbrzymie wymagania patrzy im ciągle na ręce, tego samego wymagają też od Ciebie.

Jak wygląda twój typowy dzień? Od czego go zaczynasz?

Kiedy wstaję rano do pracy jest jeszcze ciemno, kiedy wychodzę z pracy już jest ciemno.

Czym wyróżniają się Twoje treningi, jaka jest metoda Gauera? 

Skuteczność, kreatywność, przyjemność, fun, satysfakcja. Staram się dopasować treningi do potrzeb moich klientów, pamiętając o ich psychice.

Modelki, piosenkarze, artyści, influencerzy żyją w świecie którym rządzą dość wyśrubowane kryteria. Czy ich trening różni się od treningu, który proponujesz „zwykłemu” klientowi?

Modelki i modele mają totalną musztrę, pracują swoim wyglądem, więc oczekują efektów szybko. Zarówno pod kątem diety jak i treningów jest to raczej model restrykcyjny. W przypadku artystów mam bardzo różne podejście, ale głównie dbam tutaj i stawiam nacisk na ich kondycję psychiczną. Staram się przypominać i spokojniej ich motywować zapraszać na treningi… nie zajeżdżać, ponieważ ich praca jest zbyt obciążająca psychicznie. Presja, trema, hejty, oceny innych ludzi.

„Zwykły klient”? Nie znam takiego pojęcia. Każdy jest dla mnie wyjątkowy. Staram się do każdego podejść indywidualnie.

Sport wycisza, kształtuje charakter, uczy cierpliwości, pokory i cieszenia się z małych rzeczy – Tadeusz Gauer

Masz czas na spacer? Na zdjęciach spacerujesz, ale tak sobie myślę, że to pewnie nie jest częsty obrazek czy się mylę? 

Kiedyś pracowałem 7 dni w tygodniu, obecnie staram się mieć wolne weekendy. Jak mam wolne raczej unikam aktywności fizycznej, regeneruje ciało albo gram na wiolonczeli lub w plejacza (śmiech).

Jak sobie wyobrażasz swoją przyszłość? Jest w niej miejsce na muzykę? 

Skończę co zacząłem i biorę się dalej za komponowanie muzyki filmowej!

Jak wyobrażasz sobie przyszłość Gauer Fitness?

Narazie nie mogę niczego zdradzić, ale już w przyszłym roku mój kolejny projekt ujrzy światło dzienne.

Jaka muzyka najlepiej nastraja do treningu? Czy słuchasz swojej muzyki podczas treningów? 

Lubię różną muzykę w zależności od tego jaki rodzaj treningu przewiduję dla siebie. Słucham prawie wszystkiego, ale najlepiej mi się ćwiczy przy muzyce filmowej, jest tam mnóstwo emocji! Czy słucham swojej muzyki? Słuchałem kiedyś żeby wyłapywać błędy w masteringu (śmiech).

Jakie zdjęcia lubisz robić najbardziej? Jakie wspomnienia zachowywać? 

Zazwyczaj staram się nic nie ustawiać pod zdjęcie, lubię je robić spontanicznie, lubię uwieczniać fajne chwile, do których mogę wrócić.

Na przykład ćwicząc z kimś, rozmawiając wyłapuję taki wyjątkowy moment. Ze smartfonem nie rozstaje się nawet podczas treningów. Na zdjęciach uwielbiam uwieczniać klimat i prawdziwe życie.

 Jak robiło Ci się zdjęcia Samsungiem Galaxy S10?

Zaskoczyła mnie jakość aparatu, no i to, że jest bardzo intuicyjny. Korzystałem głównie z funkcji różnych obiektywów, tego mi zawsze brakowało w moim poprzednim smartfonie.

Kto robił Ci zdjęcia do publikacji? 

Moja dziewczyna, Natalia Weiss.

Projektem #BedzieCoWspominac Samsung chce zwrócić uwagę na to, co najważniejsze w fotografii. Liczą się nie lajki, ale wspomnienia, uchwycenie momentów, które chcemy zapamiętać. To jest bezcenne.  Szczegóły tutaj.

Rozmawiała: Marta Jerin
Materiał powstał przy współpracy z Samsung
Wszystkie zdjęcia zostały wykonane smartfonem Samsung Galaxy S10
Zdjęcia: Tadeusz Gauer, Natalia Weiss

TU I TERAZ