A gdyby postaci z obrazów trafiły prosto na festiwal muzyczny…

Wyobrażacie sobie, jak bohaterowie najbardziej znanych dzieł sztuki odnaleźliby się na festiwalu muzycznym? Mamy dla was pewną sugestię.
.get_the_title().

Węgierski fotoreporter Márton Neményi sięgnął po najbardziej rozpoznawalne obrazy, po czym przeniósł ich bohaterów do współczesności.

Wykorzystał zdjęcia zrobione podczas tegorocznego festiwalu Sziget w Budapeszcie i stworzył kolaże przedstawiające zabawne sytuacje.

Nie dziwi nas, że Mona Lisa znalazła się w pierwszym rzędzie, tuż pod sceną główną – zdziwilibyśmy się raczej, gdyby jej zabrakło. Neményi wyobraził sobie także Adama z fresku Michała Anioła leżącego z zimnym piwem, Wolność z malowidła Eugène’a Delacroix wśród tłumu, tańczącą baletnicę Degasa, Wenus biorącą kąpiel na świeżym powietrzu, a nawet parę farmerów z „American Gothic” słuchającą Arctic Monkeys.

Więcej zdjęć i kolaży możecie zobaczyć na stronie Mártona Neményi’a.

postaci z obrazow na festwialu muzycznym w budapeszcie postaci z obrazow na festwialu muzycznym w budapeszcie postaci z obrazow na festwialu muzycznym w budapeszcie postaci z obrazow na festwialu muzycznym w budapeszcie postaci z obrazow na festwialu muzycznym w budapeszcie postaci z obrazow na festwialu muzycznym w budapeszcie postaci z obrazow na festwialu muzycznym w budapeszcie postaci z obrazow na festwialu muzycznym w budapeszcie postaci z obrazow na festwialu muzycznym w budapeszcie
postaci z obrazow na festwialu muzycznym w budapeszcie
fot. Márton Neményi

Źródło: Bored Panda
Tekst: AB

TU I TERAZ