Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Giełda Stara Rzeźnia otwiera się ponownie w nowym miejscu

Kultowa poznańska Giełda Staroci i Pchli Targ wznawiają swoją działalność po przerwie. "Epidemia opóźniła nasze plany, ale wracamy z nową energią" – podkreśla współorganizator giełdy, Wojciech Mańkowski i zaprasza 17 maja na wielkie otwarcie.
.get_the_title().

Stara Rzeźnia funkcjonuje w Poznaniu od 18 lat i biorąc pod uwagę liczbę wystawców, jest to drugie co do wielkości tego typu wydarzenie w Polsce. Każdorazowo giełdę odwiedza około 2-3 tys. osób, które poszukują unikatowych przedmiotów, mebli vintage czy rzeczy z drugiej ręki. Dotychczas giełda działała na terenie Starej Rzeźni.

Poznański magistrat poinformował właśnie, że giełda wznawia działalność już w nowym miejscu – przy ul. Szwajcarskiej, na parkingu Centrum Handlowego M1.

Począwszy od niedzieli 17 maja Pchli Targ odbywać się będzie w każdą niedzielę, natomiast Giełda Antyków – zawsze w drugą sobotę miesiąca.

Organizatorzy zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwa zarówno wystawcom, jak i osobom odwiedzającym.

Przez ostatnie tygodnie mocno pracowaliśmy nad tym, aby zapewnić naszym gościom najwyższe standardy bezpieczeństwa. Giełda odbywa się na świeżym powietrzu. Na całym terenie znajdą się specjalne punkty ze środkami dezynfekcyjnymi. Wystawcy będą zobowiązani do regularnego odkażania stoisk. Wszystkie toalety będą dezynfekowane co 30 minut. Przemodelowaliśmy całkowicie rozstawienie stoisk – tak, aby zapewnić większe przerwy między nim. Nasi pracownicy zostaną też specjalnie przeszkoleni w zakresie bezpieczeństwa. Do ich zadań będzie należało m.in. pilnowanie, aby na terenie giełdy nie tworzyły się większe skupiska ludzi – mówi Wojciech Mańkowski. Co więcej, przed centrum handlowym stanęły automaty, w których można kupić maseczki i rękawiczki jednorazowe. Wstęp dla kupujących jest bezpłatny, a cennik dla wystawców dostępny jest tutaj.

Zdjęcia: Łukasz Gdak via Stara Rzeźnia Poznań
Tekst: Dominika Szymańska

TU I TERAZ