Gotowi na wirtualną podróż po kosmosie? Teraz to możliwe!

W czasie, kiedy najbardziej doskwiera nam brak przestrzeni, NASA proponuje spacer wśród gwiazd.
.get_the_title().

Jedna z największych agencji kosmicznych na świecie ruszyła z nowym projektem „NASA at home”, dzięki której możemy poznać kulisy pracy w kosmosie, przeżyć wycieczkę poza orbitę Ziemi, a także poznać szczegóły dotyczące ostatnich odkryć organizacji.

Wirtualna, międzygalaktyczna wycieczka to nie lada gratka dla wszystkich fanów kosmosu, którzy po raz pierwszy mogą poczuć się jak prawdziwi inżynierowie NASA.

W ramach tej inicjatywy NASA udostępniła w sieci darmową kolekcję edukacyjnych filmów, e-booków, podcastów oraz materiałów VR.

Użytkownicy będą mieli okazję obejrzeć Ziemię z perspektywy teleskopu Hubble’a, usiąść w fotelu pilota statku powietrznego NASA, obejrzeć laboratorium, w którym tworzy się nowe technologie, a także posłuchać wywiadów z członkami załogi, którzy opowiadają m.in. o izolacjach i rutynie, czyli tematach, które ostatnio stały nam się bardzo bliskie. Agencja kosmiczna nie zapomniała także o dzieciach. Dla najmłodszych fanów kosmosu przygotowano edukacyjne konspekty i galaktyczne wycieczki.

Materiały są dostępne dla każdej grupy wiekowej, a interesujące treści znajdą dla siebie zarówno laicy, jak i osoby posiadające znacznie większą wiedzę.

Naukowcy, w kręgu zainteresowań których jest fizyka, będą mogli chociażby przysłużyć się, szukając nowych brązowych karłów i planet.

Ludzie na całym świecie, a zwłaszcza studenci i uczniowie, szukają sposobów na wychodzenie z domu bez wychodzenia z domu. Jako NASA mamy sposób, żeby przeprowadzić obserwacje nieba czy nawet zobaczyć siebie w kosmosie, jednocześnie zachowując wszystkie reguły bezpieczeństwa – przekonuje rzeczniczka prasowa agencji Bettina Incan.

Wszystkie materiały od NASA są dostępne bezpłatnie pod tym linkiem.

Zdjęcia: NASA
Tekst: Dominika Szymańska

TU I TERAZ