Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Gwiazdy indie rocka na żywo na YouTubie OCB. Marka bletek odpala muzyczny projekt!

Bletki to nieodłączny towarzysz koncertów, zdaje się przekonywać OCB. Marka właśnie odpaliła projekt Paper Sessions, w ramach którego będzie zapraszać do siebie uznane zespoły z całego świata i streamować ich występy na żywo na YouTubie. W studiu pojawi się m.in. indie-rockowy zespół The Drums.
.get_the_title().

Bletki i muzyka? Zestawienie tych słów wielu przywiedzie na myśl okres letnich festiwali muzycznych, kiedy bibułki przydają się w czasie przerwy pomiędzy jednym a drugim gigiem. Nie ma się więc co dziwić, że marka OCB – najbardziej rozpoznawalny w naszym kraju producent bletek – postanowiła pogłębić ten związek, odpalając muzyczny projekt pt. Paper Sessions.

Na swoim kanale na YouTubie każdego miesiąca OCB będzie streamowało na żywo (w jednorodnej, czarno-białej kolorystyce) muzyczne sesje popularnych artystów, wśród których znajdą się także ci dobrze wam znani z line-upów największy światowych imprez muzycznych, reprezentujący takie gatunki jak pop-rock, soul, elektronika, hip-hop, jazz, folk czy awangarda. Ten eklektyzm ma na celu ukazanie różnorodności współcześnie tworzonej muzyki.

Jednym z występujących w studiu Paper Sessions będzie zespół The Drums, który zadebiutował w 2010 roku i swoimi pierwszymi indie-rockowymi utworami zawładnął sercami słuchaczy.

Takiej popularności na pewno nie spodziewali się członkowie zespołu, którzy swój pierwszy album nagrali w jednym pokoju.

W muzyce The Drums słychać wpływy twórczości takich zespołów jak Beach Boys, The Smiths czy Joy Division. Artyści ci jednak nie są ślepymi naśladowcami – ich brzmienie wyróżnia świeżość. Charakterystyczną estetykę legendarnych bandów mieszają ze współczesnym czarnym humorem, a letnie melodie kontrapunktują często dość depresyjnymi tekstami.

Ich „Let’s go surfing” stało się jednym z najbardziej charakterystycznych kawałków reprezentujących nurt współczesnego indie.

Później wydali jeszcze dwa albumy – „Portamento” w 2011 roku i mroczniejszą „Encyclopedię” w 2014. Teraz The Drums wracają ze swoim czwartym albumem „Abysmal Thoughts”, co oznacza również trasą koncertową. Zanim jednak ona nadejdzie, warto posłuchać nagrań projektu Paper Sessions.

Cóż, sądząc po pierwszej ekipie zaangażowanej w projekt, całość zapowiada się nieźle, więc z ciekawością będziemy wypatrywali kolejnych odcinków Paper Sessions.

Występ The Drums będziecie mogli posłuchać na żywo TUTAJ 26 kwietnia o godz. 19.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.ocbpapersessions.com

TU I TERAZ