Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Idealny prezent na Dzień Matki? Zapach CHANEL

Chanel to zawsze świetny pomysł na prezent. Perfumy i wody toaletowe ucieszą każdą kobietę. Na Dzień Matki wybraliśmy kilka klasyków i mniej oczywistych propozycji.
.get_the_title().

Chanel N°5

Klasyka nad klasykami. Chanel N°5 to kwintesencja kobiecości. Aldehydowo-kwiatowy bukiet w klasycznym minimalistycznym flakonie. Zapach kultowy i ponadczasowy, którym pachniały nasze matki i nasze babcie. Kwiatowy bukiet, w którym wyczuwamy różę majową i jaśmin z plantacji Chanel. W nucie głowy ożywcze cytrusy. Aldehydy nadają kompozycji wyjątkowy charakter, a wanilia zmysłową aurę.

W 1921 roku Gabrielle Chanel poprosiła Ernesta Beaux o stworzenie perfum 'o zapachu kobiety’ – wyjątkowych i fascynujących.

Kreator w niespotykany dotąd sposób wykorzystał aldehydy. Mademoiselle wybrała piątą z proponowanych przez niego wersji zapachu, którą nazwała po prostu 'numer 5′, rewolucjonizując historię perfumiarstwa.

COCO MADEMOISELLE

Świeży, kobiecy ambrowy zapach. Wyczujemy w nim nuty pomarańczy, jaśminu i róży, paczuli, wetiweru. Podwójna nazwa według Chanel wyraża 'dualistyczną osobowość kobiety zarazem figlarnej i prowokacyjnej, niezależnej i ujmującej, takiej, która swobodnie wymyśla siebie na nowo każdego dnia’. Zapach COCO MADEMOISELLE jest dostępny w postaci: EAU DE PARFUM INTENSE, WODY PERFUMOWANEJ, WODY TOALETOWEJ, ZAPACHU NA NOC oraz produktów do pielęgnacji ciała i sprayów do torebki. Jest więc w czym wybierać.

CHANCE EAU TENDRE

Subtelniejsza wersja kultowego CHANCE. Delikatnie wyczuwalna, intensywnie kobieca i otulająca. Nowa szansa, którą należy wykorzystać. Kompozycja o promiennym sercu wzmocnionym absolutem jaśminu i esencją różaną. Kwiatowo-owocowy zapach o kobiecym charakterze.

Nadarzyła się okazja, a ja z niej skorzystałam – Mademoiselle Chanel wiedziała, że prawdziwą szansą była ta, którą sama kreowała… Pewien stan umysłu, sposób bycia.

Zapachy LES EAUX DE CHANEL, inspirowane ulubionymi destynacjami Gabrielle Chanel zabierają zmysły w daleką podróż. Dostępne w formatach 50 ml i 125 ml. Każdy zapach EAU DE CHANEL jest podróżą czy raczej wspomnieniem z podróży Gabrielle Chanel.

PARIS-PARIS

To zapach ze świeżymi nutami cytryny i mandarynki, róży damasceńskiej, pikantnego różowego pieprzu i drzewnej paczuli. Gabrielle Chanel była związana z Paryżem od 1910 roku, kiedy otworzyła swój pierwszy sklep przy rue Cambon, aż do swojej śmierci w 1971 roku w hotelu Ritz. Inspirujące miasto dawało projektantce szansę odkrywania siebie wciąż na nowo. PARIS-PARIS to apoteoza żywiołowej atmosfery i niepowtarzalnego stylu legendarnej stolicy artystycznej i kulturalnej. Zapach paradoksów: bogaty, lecz świeży, wyrafinowany, ale swobodny.

PARIS-VENISE

Zmysłowy zapach zawierający łagodne nuty neroli i irysa, skontrastowane z ambrowym akordem wanilii i bobu tonka. Sugestywne odzwierciedlenie uroku barokowej Wenecji. Rok 1920, dla Gabrielle Chanel Wenecja jest objawieniem i nowym początkiem. Zdruzgotana po śmierci ukochanego Boya Capela, ulega czarowi miasta pełnego kontrastów. Blask bizantyjskich mozaik i drogocennych klejnotów z Bazyliki św. Marka stały się inspiracją dla wzornictwa pierwszych kolekcji biżuterii Chanel.

Zdjęcia: materiały prasowe

TU I TERAZ