Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

IKEA pokazuje meble i akcesoria, które za kilka lat będziesz mieć w domu

Space10 to laboratorium nowych koncepcji IKEA, do którego każdy może zajrzeć. Sprawdźcie, jakie meble i akcesoria znajdą się w waszych domach za kilka lat.
.get_the_title().

IKEA otworzyła w opuszczonej przetwórni ryb w Kopenhadze centrum Space10. To otwarte laboratorium innowacji, w którym testowane będą produkty przyszłości i nowe sposoby zaspokajania potrzeb konsumentów. – Chcieliśmy stworzyć warunki, które będą sprzyjać kreatywnej pracy i pozwolą na szybkie testowanie nowych koncepcji – komentuje Carla Cammilla Hjort, która powołała do życia Space10 za zlecenie IKEA.

Szwedzka firma chce tam organizować warsztaty z ekspertami w dziedzinach designu, sztuki i technologii. W pierwszym przedsięwzięciu tego typu – Fresh Living Lab – wzięło udział 12 projektantów z Copenhagen Institute of Interaction Design.

Zespół stworzył serię prototypów zaprojektowanych w celu poprawy zdrowia i samopoczucia ludzi mieszkających w miastach oraz zmniejszenia ilości energii, którą zużywają.

Efekty ich pracy można zobaczyć na wystawie w centrum Space10, gdzie prototypy są prezentowane w towarzystwie mebli IKEA z najnowszego katalogu. Zobaczcie, co tam się znalazło.

The Heat Harvest

The Heat Harvest można wbudować w stół lub blat. Urządzenie pobiera ciepło generowane przez sprzęty elektroniczne lub naczynia z jedzeniem i zamienia je w energię do ładowania telefonów.

smart

smART to innowacyjny plakat, który traci kolor, kiedy domownicy zużywają za dużo wody i elektryczności.

The Cloud Burst

The Cloud Burst monitoruje zużycie wody pod prysznicem i świeci na czerwono, gdy domownicy spędzają tam za dużo czasu.

Vayu

Vayu to urządzenie montowane w oknie, które uchyla je lub zamyka w zależności od poziomu zanieczyszczeń w powietrzu.

Cluns

Cluns to krzesło, które monitoruje ruch swojego użytkownika i podnosi siedzisko kiedy ten za długo na nim siedzi. Wszytko po to by motywować, np. pracowników biurowych, do większej aktywności.

Poniżej więcej zdjęć z wnętrza centrum Space10.

TU I TERAZ