Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Instytut sadzi pierwszy Techno Las! Chodźcie pomóc

Posadzimy pierwszy w historii Techno Las i chcemy, żebyście zrobili to z nami! – piszą organizatorzy akcji z Instytutu.
.get_the_title().

Czy wiecie, że jedno drzewo potrafi w ciągu roku wytworzyć tlen dla 4 osób? Tymczasem co kilka minut z powierzchni Ziemi znika kolejny las… Instytut, czyli legenda polskiej sceny techno, który od 20 lat organizuje imprezy z muzyką elektroniczną, postanowił działać.

Posadzimy pierwszy w historii Techno Las i chcemy, żebyście zrobili to z nami! – piszą organizatorzy akcji z Instytutu

A my rozmawiamy z Żanną Tomczak o inicjatywie i o tym, czego możecie się spodziewać po tej eko-techno imprezie.

F5: Skąd pomysł na sadzenie techno lasu?

Żanna Tomczak: Tematyka świadomości ekologicznej jest bliska naszemu zespołowi. Każdy z nas chciałby zrobić coś dobrego dla środowiska. Na ostatniej imprezie Instytut, w maju, zaczęliśmy wprowadzać ekokubki, a już podczas Instytut Festival, który miał miejsce 22-23 czerwca uczestnicy mogli korzystać tylko i wyłącznie ekokubków, które można było albo zakupić, albo wypożyczyć za kaucję. To małe kroki. Pomysł na Techno Las powstał w tym samym okresie i obecnie, za sprawą techno-społeczności, która nas wspiera, wydaje nam, się, że wiele można osiągnąć.

Idea, która nam przyświeca jest bardzo prosta: udostępniamy przepiękny teren w Stefanowie (województwo łódzkie) w dolinie pięciu stawów i bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Pilicy. Każdy ma możliwość rozbicia namiotu i korzystania ze wspólnej przestrzeni do przygotowania jedzenia, a nocą zapewniamy dostęp do barku, najlepszą muzykę i przestrzeń do tańca.

Spontaniczny wypad z przyjaciółmi tam, gdzie hałas miasta pozostaje jedynie wspomnieniem. W ciągu dnia sadzimy drzewa w nocy tańczymy do utraty tchu.

Kiedy startujecie?

Wydarzenie „Sadzimy Techno Las” odbędzie się 8 września. W ciągu dnia będziemy sadzić drzewka przy dźwiękach muzyki techno, a wieczorem wspólnie bawić się do utraty tchu.

Skąd brać sadzonki na imprezę?

Sadzonki będzie można zakupić na miejscu, za chwilę uruchomimy rejestrację uczestników, konieczne będzie ograniczenie liczby osób. Niebawem poinformujemy, jakie to będą sadzonki, jaki las będziemy sadzić oraz jak będzie wyglądało całe wydarzenie. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, natomiast żeby dołączyć do naszego przedsięwzięcia, należy wcześniej za symboliczną opłatę zakupić sadzonkę drzewa, dostępną na miejscu. Info o artystach niebawem.

O Instytucie:

Instytut od początku był pionierem w dziedzinie imprez z muzyką elektroniczną. Przez niemal 20 lat stworzyliśmy unikatową markę imprezową, znaną w kraju i zagranicą. Dzięki ciężkiej pracy i ogromnej energii, w ciągu ostatnich lat imprezy w spektakularnym Instytucie Energetyki zyskały status kultowych a ostatnie edycje cieszyły się zainteresowaniem przekraczającym pierwotne założenia. 22 i 23 czerwca tego roku po raz pierwszy w Polsce odbył się Instytut Festival Music & Art – całkowicie nowe wydarzenie na festiwalowej mapie świata. W niezwykłej przestrzeni Garnizonu Modlin przedstawiliśmy najlepszych artystów techno oraz sztuk wizualnych. Instytut Festival ma szansę stać się kolejnym obowiązkowym punktem letnich imprez.

FB: https://www.facebook.com/technoinstytut/

www.technoinstytut.pl

TU I TERAZ