International Vegan Film Festival udostępnia online 11 filmów krótkometrażowych za darmo

Tegoroczna objazdowa część festiwalu została odwołana z powodu koronawirusa, jednak organizatorzy są zdania, że problemy i kwestie, na których skupiają się prezentowane filmy, nie tracą na znaczeniu nawet w dobie pandemii.
.get_the_title().

Chyba już na zawsze pożegnaliśmy się ze zwrotem „moda na bycie wege”. Coś, co kiedyś kojarzyło się tylko z osobami gotowymi na wielkie poświęcenie dla idei, obecnie staje się normą. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dieta wegetariańska i wegańska niesie wiele korzyści dla zdrowia i planety. Nie tylko producenci żywności i restauracje muszą liczyć się z tym, że coraz więcej osób w Polsce i na świecie rezygnuje z mięsa. Również inne branże – modowa czy kosmetyczna – zaczęły dbać o to, by w ich ofercie były produkty, przy których powstaniu nie użyto materiałów i składników pochodzenia zwierzęcego. Poziom świadomości społeczeństwa na temat weganizmu rośnie.

Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się jeszcze więcej, to teraz ma taką możliwość – International Vegan Film Festival (IVFF) udostępnił online 11 filmów krótkometrażowych w formie półtoragodzinnej kompilacji.

„The International Vegan Festival to wyznaczające pewien szlak wydarzenie, celebrujące jedną ideę: zdrowego, przyjaznego środowisku i pełnego empatii stylu życia, który można osiągnąć dzięki diecie roślinnej i rezygnacji z innych produktów pochodzenia zwierzęcego.” – czytamy na stronie festiwalu. Inauguracja tego wydarzenia zawsze miała miejsce w Kanadzie, a potem ruszano w tzw. World Tour, podczas którego festiwalowe filmy wyświetlane były w różnych krajach świata.

Celem organizatorów było zrzeszanie społeczności wegan, zaprezentowanie szerokiej publiczności dzieł zdolnych filmowców i przekonanie tych, którzy nie zrezygnowali jeszcze z mięsa, do podejmowania bardziej świadomych wyborów konsumenckich.

FIlm „Coming CLoser”/Vegan Film Festival

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, nie odbędzie się objazdowa część festiwalu. Organizatorzy zdecydowali udostępnili więc online 11 filmów krótkometrażowych, które można obejrzeć do końca czerwca. „Nastały ciężkie, nieprzewidywalne czasy. Koronawirus może tymczasowo zawiesić nasz World Tour, wasze lokalne targi i eventy wege czy odwiedziny w schroniskach i sanktuariach dla zwierząt. Nie uda mu się jednak sprawić, że nasza społeczność zniknie!” – czytamy w liście dyrektora festiwalu, Shawna Strattona. – „Przez ostatnie 2 lata IVFF pokazywał światu najistotniejsze historie skupione na weganizmie, często zaprezentowane z zachowaniem wysokiego poziomu artystycznego. U podstaw naszej myśli zawsze leżało stworzenie możliwości przeżywania ich razem z przyjaciółmi i nieznajomi w sali kinowej. Nie chcemy jednak, by odwołanie tegorocznego World Tour pozbawiło was możliwości obejrzenia tych ważnych filmów.” Poniżej udostępniamy te filmy, ostrzegając jednak, że mogą się tu znaleźć mocne sceny związane ze złym traktowaniem zwierząt.

Więcej o festiwalu przeczytacie tutaj.

Zdjęcie główne: film „Casa de Carne”
Tekst: KD

TU I TERAZ