Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jak znaleźć lepszą pracę w 2024 roku?

Eksperci dzielą się ważnymi poradami.
.get_the_title().

Według specjalistów z CNBC i SurveyMonkey pierwszy kwartał roku to dobry czas na poszukiwanie nowego stanowiska pracy. W wielu przypadkach firmy rozpoczynają rok z odświeżonymi budżetami, które pozwalają na powiększenie zespołów i zatrudnianie nowych pracowników.

Eksperci podpowiadają, jak wyróżnić się z tłumu innych kandydatów. To ułatwi nam początkowy etap szukania pracy.

W pierwszej kolejności należy uaktualnić swoje CV. Rekruterzy poświęcają najczęściej jedynie kilka sekund na przeglądanie pojedynczego życiorysu. Ważnym elementem staje się więc to, by CV było łatwe do odczytania i na pierwszy rzut oka wskazywało, że spełniamy wymagania zatrudniających.

rozmowa o prace/fot. Cottonbro studio, pexels.com
fot. Cottonbro studio/pexels.com

Warto także zaktualizować swój profil na LinkedIn, bo dla wielu menadżerów jest on dodatkowym narzędziem weryfikacji kandydatów. Aktualne informacje mogą zwiększyć szansę na znalezienie nowej pracy, która będzie w pełni odpowiadać naszym oczekiwaniom.

Nie warto natomiast tracić czasu na list motywacyjny, jeżeli nie jest on wymagany. Według byłego rekrutera w Disneyu, Simona Taylora, większość pracodawców nie chce czytać kolejnych 600 słów na temat tego, dlaczego chcemy dostać daną pracę.

Jeżeli jednak przesłanie listu motywacyjnego jest konieczne, powinniśmy zadbać o jego spersonalizowanie.

Ważne jest przeprowadzenie dogłębnego researchu na temat danego miejsca pracy. Dzięki temu lepiej wyobrazimy sobie stanowisko, na które aplikujemy i zaznajomimy się z panującymi w branży i firmie trendami.

Zdjęcie główne: Tima Miroshnichenko/Pexels.com
Teskt: OP

TU I TERAZ