Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jaki obóz i kolonie wybrać dla dziecka?

Jaki obóz wybrać dla dziecka? Taki, który wspiera jego pasje. To biuro ma w ofercie survival dla 7-latków, obozy filmowe, architektoniczne czy związane z produkcją muzyczną, a nawet obóz dla mistrzów Jedi!
.get_the_title().

Jaki obóz wybrać?

Okazuje się, że można stworzyć obozy i kolonie, na których dzieciaki będą spełniać swoje marzenia. Obóz dla mistrzów Jedi i superbohaterów, survival dla 7-latków, szkoła magii? Brzmi to całkiem jakby dzieciaki same wymyśliły te obozy. A to nie koniec.

Biuro Turystyki Aktywnej Kompas, czyli specjalista w temacie, ma w ofercie kilkadziesiąt wyjazdów dla dzieci i młodzieży i 24-letnie doświadczenie. Przejrzeliśmy ich propozycje i są zaskakujące. Poza oczywistymi wyjazdami sportowymi, na których dziecko może szkolić swoje umiejętności w piłce nożnej, jeździe konnej, windsurfingu czy surfingu, jest sporo dość niezwykłych propozycji – od artystycznych po survivalowe czy związane z tworzeniem gier, robotyką i programowaniem, RPG lub Minecraftem. Trudno się zdecydować, ale warto podążać za dzieckiem.

Obozy artystyczne

W ofercie Kompas jest bez liku artystycznych obozów i kolonii dla każdego przedziału wiekowego pod szyldem Interkamp. Obozy artystyczne odbywają się w dwóch urokliwych lokalizacjach: nad leżącym nieopodal Warszawy Jeziorem Zegrzyńskim oraz w malowniczym Kazimierzu Dolnym.

Charakter obozów w Kazimierzu Dolnym jest zdecydowanie plenerowy, by jak najbardziej skorzystać z atrakcji samego miasta. Obozy artystyczne to propozycja dla tych, którzy nie boją się pytać, lubią wyzwania i chcą przeżyć niezapomnianą przygodę w otoczeniu inspirującej przyrody i ludzi ciekawych świata. Na dzieci i młodzież czekają sale przygotowane do wszelkich aktywności artystycznych – ale nie tylko. Wspomniane już zajęcia filmowe, fotograficzne, muzyczne czy teatralne pozwolą młodym ludziom sprawdzić, czy ich pasja ma szansę przerodzić się w coś poważniejszego. – Naszym celem jest wspólne odkrywanie, a także rozwijanie różnych talentów twórczych od najmłodszych lat – zapewniają przedstawiciele Kompasu.

BTA Kompas od 2014 roku realizuje też wyjazdy z piosenkarzem Dawidem Kwiatkowskim. Na co mogą liczyć młodzi artyści? Na warsztaty wokalne z Bartkiem Caboniem, warsztaty aktorskie z Olgą Łasak, taneczne z Jurijem Żurajewem, rozśpiewki, ćwiczenia oddechowe, dykcji, emisji głosu i pracę w studio nagrań. Muzyczny obóz wypełniony jest zajęciami artystycznymi, ale też grami terenowymi, spacerami, zwiedzaniem i zabawą.

Obóz warsztatowy rozwijający zainteresowania aktorskie, muzyczne i taneczne to urozmaicony program i profesjonalna kadra pasjonatów. Młodzi fani fotografii odnajdą się na koloniach fotograficznych, a plastyki – na poświęconych malarstwu i rysunkowi. A może obóz młodego architekta, obóz wizażu i charakteryzacji, filmu lub produkcji muzycznej?

Kompas przywiązuje wagę nie tylko do kadry, ale też do profesjonalnego sprzętu i wyposażenia. Uczestnicy mają stały dostęp do nowoczesnej pracowni komputerowej. Zajęcia aktorskie i taneczne prowadzone są w przestronnych salach z lustrami oraz odpowiednią do tańca podłogą. Do dyspozycji dzieci jest również ciemnia fotograficzna, studio filmowe, w pełni wyposażona pracownia plastyczna i sprzęt muzyczny: gitary, perkusje, wzmacniacze, mikrofony. Zaplecze sprzętowe (m.in. monitory, statywy, oświetlenie) pozwala nawet przeprowadzić profesjonalną, transmitowaną na żywo realizację telewizyjną. Wysokiej klasy aparaty fotograficzne, projektor multimedialny, odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie to niezbędne wyposażenie każdego turnusu obozów Interkamp.

Tworzymy autorskie programy obozów. Tworzą je specjaliści w danej dziedzinie i są wynikiem ich pasji i doświadczenia – tłumaczą przedstawiciele Biura Turystyki Aktywnej Kompas.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasi uczestnicy rozwijali swoje pasje i spędzali czas zgodnie ze swoimi zainteresowaniami – dodają.

Obozy żeglarskie 

Na tych, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez wody, czekają fajne kolonie i obozy żeglarskie dopasowane do możliwości dzieci i nastolatków. Dla młodszych żeglarzy jest Obóz Małych Optymistów oraz Kolonia Żeglarsko-Przygodowa. Dzieciaki większość czasu spędzą nad wodą, w wodzie lub pod wodą. Maksimum bezpieczeństwa zapewnią instruktorzy i ratownicy WOPR, a także atestowany sprzęt asekuracyjny. Na starszych czeka bardziej wymagający Regatowy Obóz Optymistów i Obóz Żeglarsko-Przygodowy. W programie nie tylko żeglarstwo, ale też paintball, łucznictwo i kajaki.

Od czego zacząć przygodę z koloniami?

Odpowiedzią są Obozy maluszkowe. Kompas ma bogatą ofertę także dla najmłodszych uczestników – od 5. roku życia. Te obozy z pewnością odpowiedzą na ich zainteresowania i potrzeby. Rozmaite lokalizacje pozwalają wybrać obóz niezbyt daleko od domu. Do wyboru są: Kaszuby, Podlescie (Jura Krakowsko-Częstochowska), nadmorskie Chłapowo, Poronin oraz Wisła. W każdym z tych miejsc starannie dobrane obiekty zapewniają bezpieczeństwo, a ich położenie pozwala cieszyć się urokami okolicy. Opiekę nad dziećmi sprawuje doświadczona kadra, która rozumie dzieci i ich potrzeby, zna wszystkie najfajniejsze gry i zabawy oraz najpopularniejsze kreskówki.

Dla maluchów, które zaczynają swoją przygodę z koloniami, stworzono cykl Moje Pierwsze Kolonie. Na dzieci czeka dobra zabawa, nowe przygody i towarzystwo rówieśników.

TU I TERAZ