Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jest już trailer „Leaving Neverland” – wstrząsającego dokumentu o Michaelu Jacksonie

Dokument, w którym dwie ofiary Jacksona opowiadają o molestowaniu przez artystę, zostanie wyemitowany w Stanach już na początku marca.
.get_the_title().

W internecie pojawił się właśnie trailer jednej z nagłośniejszych produkcji tegorocznego festiwalu w Sundance. „Leaving Neverland” w reżyserii Dana Reeda jest koprodukcją brytyjskiego Channel 4 i HBO. Czterogodzinny dokument porusza temat molestowania dzieci przez Michaela Jacksona.

Dwóch bohaterów filmu, Wade Robson i James Safechuck, w przypadającym na przełom lat 80. i 90. dzieciństwie często odwiedzało Neverland, należącą do gwiazdora posiadłość.

Jak twierdzą, utrzymywali wówczas kontakty seksualne z artystą.

Reżyser rozmawia z Robsonem i Safechuckiem, dziś już dorosłymi mężczyznami, którzy odmalowują szczegółowy obraz wizyt w rezydencji Jacksona – upijanie nieletnich, dawanie im przez artystę biżuterii w zamian za usługi seksualne czy wspólne oglądanie filmów pornograficznych.

„Leaving Neverland” oddaje głos ofiarom, które długo musiały milczeć i – jak twierdzą ci, którzy widzieli go w Sundance – jest naprawdę wstrząsający.

Amerykańscy widzowie będą się mogli o tym przekonać już 3 i 4 marca, kiedy tamtejsze HBO wyemituje podzielony na dwie części film. Nie wiadomo jeszcze, kiedy produkcja wyemitowana zostanie w Polsce.

Tekst: NS

TU I TERAZ