Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jest oficjalny plakat „Fanatyka”, pierwszego polskiego filmu nakręconego na podstawie copypasty

Na tę produkcję czeka cała polska memosfera.
.get_the_title().

Dopiero co pisaliśmy o tym, że Słownik Języka Polskiego PWN ogłosił „XD” młodzieżowym słowem roku 2017 – tymczasem fanpejdż „Fanatyk” zaprezentował plakat (autorstwa Joanny Dudoń) do pierwszego filmu na podstawie internetowej pasty, której autorem jest Malcolm XD. Obie informacje powinny ucieszyć miłośników netowej ironii.

„Fanatyk” to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier nie tylko przez fanów ironicznych i postironicznych pejów czy memów. To także produkcja, która zapisze się w historii polskiej kultury, będąc kolejnym dowodem na to, jak oddolna, spontaniczna twórczość internetowa zaczęła przenikać do mainstreamu.

Przypomnijmy: autorami scenariusza do filmu są Michał Tylka, Malcolm XD (autor copypasty) i Jan Stola (przyjaciel i powiernik Malcolma ukrywającego swoją tożsamość). Całość została zrealizowana za sprawą konkursu Małopolskiego Studia Debiutów, organizowanego przez Krakowski Klaster Filmowy. Projekt „Fanatyk” został wówczas pozytywnie oceniony przez komisję konkursową i otrzymał 110 tys. zł na realizację.

W sieci jakiś czas temu pojawił się pierwszy trailer filmu.

W produkcji wystąpią (ku uciesze fanów tego projektu) m.in. Marian Dziędziel i Piotr Cyrwus, ale także Jacek Strama, Mikołaj Kubacki, Jan Nowicki, Tomasz Schimscheiner czy (znany z roli Janusza Tracza w „Plebanii”) Dariusz Kowalski.

TU I TERAZ