Jest oficjalny plakat „Fanatyka”, pierwszego polskiego filmu nakręconego na podstawie copypasty

Na tę produkcję czeka cała polska memosfera.
.get_the_title().

Dopiero co pisaliśmy o tym, że Słownik Języka Polskiego PWN ogłosił „XD” młodzieżowym słowem roku 2017 – tymczasem fanpejdż „Fanatyk” zaprezentował plakat (autorstwa Joanny Dudoń) do pierwszego filmu na podstawie internetowej pasty, której autorem jest Malcolm XD. Obie informacje powinny ucieszyć miłośników netowej ironii.

„Fanatyk” to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier nie tylko przez fanów ironicznych i postironicznych pejów czy memów. To także produkcja, która zapisze się w historii polskiej kultury, będąc kolejnym dowodem na to, jak oddolna, spontaniczna twórczość internetowa zaczęła przenikać do mainstreamu.

Przypomnijmy: autorami scenariusza do filmu są Michał Tylka, Malcolm XD (autor copypasty) i Jan Stola (przyjaciel i powiernik Malcolma ukrywającego swoją tożsamość). Całość została zrealizowana za sprawą konkursu Małopolskiego Studia Debiutów, organizowanego przez Krakowski Klaster Filmowy. Projekt „Fanatyk” został wówczas pozytywnie oceniony przez komisję konkursową i otrzymał 110 tys. zł na realizację.

W sieci jakiś czas temu pojawił się pierwszy trailer filmu.

W produkcji wystąpią (ku uciesze fanów tego projektu) m.in. Marian Dziędziel i Piotr Cyrwus, ale także Jacek Strama, Mikołaj Kubacki, Jan Nowicki, Tomasz Schimscheiner czy (znany z roli Janusza Tracza w „Plebanii”) Dariusz Kowalski.

TU I TERAZ