Jest zwiastun „1983” – pierwszego polskiego serialu Netflixa

„1983” będzie można obejrzeć już 30 listopada.
.get_the_title().

Zwiastun pierwszej polskiej produkcji Netflixa właśnie trafił do sieci.

Akcja serialu „1983” rozpoczyna się w 2002 roku, 20 lat po ataku terrorystycznym z 1982 roku, który zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego.

Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Za reżyserię ośmioodcinkowego serialu odpowiadają Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska. Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long.

W rolach głównych występują Robert Więckiewicz, Maciej Musiał, Michalina Olszańska, Andrzej Chyra i Zofia Wichłacz.

W produkcji zobaczymy także Mateusza Kościukiewicza, Ewę Błaszczyk, Edytę Olszówkę czy Mirosława Zbrojewicza. Zdjęcia do serialu powstały w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie i na Śląsku.
Wszystkie odcinki trafią na platformę Netflix już 30 listopada.

TU I TERAZ