Jim Carrey jako detektyw Tadek na tropie zabójcy w Krakowie. Zobacz trailer filmu “Dark Crimes”

Film "Dark Crimes" inspirowany historią morderstwa dokonanego we Wrocławiu trafi do kin w USA 11 maja. Obok Jima Careya wystąpi w nim także Charlotte Gainsbourg i polskie gwiazdy kina – m.in. Agata Kulesza i Robert Więckiewicz.
.get_the_title().

Jim Carrey, Charlotte Gainsbourg, a obok nich Agata Kulesza, Robert Więckiewicz i Zbigniew Zamachowski. Akcja dzieje się w Polsce i jest inspirowana historią opisaną na artykule Davida Granna z 2008 roku, który ukazał się w tygodniku “New Yorker”. „True Crimes”, bo o tym filmie mowa, debiutował w 2016 roku na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Ale trailer zwiastujący jego premierę ukazał się dopiero teraz. Dlaczego?

Jak się okazuje, film w reżyserii Greka Alexandrosa Avranasa nie został zbyt ciepło przyjęty na polskim festiwalu – krytycy przede wszystkim zwracali uwagę na nieciekawy scenariusz Jeremy’ego Brocka. O produkcji więc słuch zaginął – jej twórcy jednak postanowili wprowadzić poprawki. Film trafi na wielkie ekrany w Stanach Zjednoczonych już 11 maja pod zmienionym tytułem „Dark Crimes”.

Całość została nakręcona w Krakowie, autorem zdjęć jest Michał Englert.

Jim Carrey wciela się w rolę Tadka – detektywa, który podejmuje się śledztwa w sprawie zabójstwa przedsiębiorcy. Główny bohater szybko odkrywa, że sprawa jest podobna do historii opisanej w powieści pisarza Kozlowa. Scenariusz nawiązuje tak naprawdę do morderstwa dokonanego w 2000 roku we Wrocławiu – to ta sama historia, która zainspirowała także film Katarzyny Adamik pt. „Amok”, który niedawno miał swoją premierę w polskich kinach.

Na razie nie mamy informacji dotyczących polskiej premiery “Dark Crimes”. Zwiastun możecie zobaczyć poniżej.

RK

Banner Image Banner Image
AdvertisementAdvertisement
AdvertisementAdvertisement
Preloader spinner
Print
Print Text
Zobacz więcej
Wybierz region
Facebook
Age: