Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jim Carrey jako detektyw Tadek na tropie zabójcy w Krakowie. Zobacz trailer filmu „Dark Crimes”

Film "Dark Crimes" inspirowany historią morderstwa dokonanego we Wrocławiu trafi do kin w USA 11 maja. Obok Jima Careya wystąpi w nim także Charlotte Gainsbourg i polskie gwiazdy kina – m.in. Agata Kulesza i Robert Więckiewicz.
.get_the_title().

Jim Carrey, Charlotte Gainsbourg, a obok nich Agata Kulesza, Robert Więckiewicz i Zbigniew Zamachowski. Akcja dzieje się w Polsce i jest inspirowana historią opisaną na artykule Davida Granna z 2008 roku, który ukazał się w tygodniku „New Yorker”. „True Crimes”, bo o tym filmie mowa, debiutował w 2016 roku na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Ale trailer zwiastujący jego premierę ukazał się dopiero teraz. Dlaczego?

Jak się okazuje, film w reżyserii Greka Alexandrosa Avranasa nie został zbyt ciepło przyjęty na polskim festiwalu – krytycy przede wszystkim zwracali uwagę na nieciekawy scenariusz Jeremy’ego Brocka. O produkcji więc słuch zaginął – jej twórcy jednak postanowili wprowadzić poprawki. Film trafi na wielkie ekrany w Stanach Zjednoczonych już 11 maja pod zmienionym tytułem „Dark Crimes”.

Całość została nakręcona w Krakowie, autorem zdjęć jest Michał Englert.

Jim Carrey wciela się w rolę Tadka – detektywa, który podejmuje się śledztwa w sprawie zabójstwa przedsiębiorcy. Główny bohater szybko odkrywa, że sprawa jest podobna do historii opisanej w powieści pisarza Kozlowa. Scenariusz nawiązuje tak naprawdę do morderstwa dokonanego w 2000 roku we Wrocławiu – to ta sama historia, która zainspirowała także film Katarzyny Adamik pt. „Amok”, który niedawno miał swoją premierę w polskich kinach.

Na razie nie mamy informacji dotyczących polskiej premiery „Dark Crimes”. Zwiastun możecie zobaczyć poniżej.

RK

TU I TERAZ