Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Joanna Kulig wystąpi w nowym serialu Netflixa

Netflix ogłosił dzisiaj, że Joanna Kulig zagra jedną z głównych ról w serialu "The Eddy". Produkcja będzie debiutem telewizyjnym nagrodzonego Oscarem reżysera Damiena Chazelle’a.
.get_the_title().

„The Eddy” to dramat muzyczny osadzony w wielokulturowej rzeczywistości współczesnego Paryża. Jego akcja toczyć się będzie wokół jednego z paryskich klubów. To opowieść o jego właścicielu, członkach grającego tam na stałe zespołu i otaczającym ich, tętniącym życiem mieście.

Kręcony w Paryżu ośmioodcinkowy serial produkcji Endeavor Content będzie dostępny wyłącznie na Netflixie.

Joanna Kulig wcieli się w rolę Mai, kobiety o niezwykłym głosie borykającej się z problemem alkoholowym. Gdy śpiewa znajduje się w centrum uwagi, a oczy wszystkich są zwrócone na nią. Poza sceną czuje się zagubiona, niepewna kierunku, w którym zmierza jej życie. W obecnej sytuacji zdaje się, że nie pozostaje jej nic innego jak dołączyć do zespołu Elliota, któremu od czasu do czasu partneruje, mimo że do tej pory opierała się podjęciu tej decyzji.

Przypomnijmy, że Kulig wyróżniona została niedawno Europejską Nagrodą Filmową w kategorii Najlepsza Aktorka za główną rolę w nominowanym do Oscara filmie Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna”. Aktorka została także laureatką Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2019 w kategorii Najlepsza Główna Rola Kobieca. Można oglądać ją także w jednym z odcinków serialu „Hanna” na Amazon Prime Video.

Niedawno Netflix ogłosił, że w serialu zagra również Andre Holland, który wcieli się w postać pianisty jazzowego ELLIOTA UDO.

Wśród producentów wykonawczych serialu znaleźli się m.in. Damien Chazelle, który wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki, Jack Thorne („Skarb Narodów”, „To właśnie Anglia”, „Cudowny Chłopak”), Glen Ballard (autor piosenek tj. „Jagged Little Pill” Alanis Morissette i „Bad” Michaela Jacksona) oraz wyróżniony nagrodą Emmy producent Alan Poul („Sześć stóp pod ziemią”, „Newsroom”, „Opowieści z San Francisco”), który odpowiedzialny będzie za reżyserię dwóch odcinków. Współproducentem będzie także Andre Holland.

Zdjęcia do serialu realizowane będą we Francji. Pojawią się w nim dialogi w językach: francuskim, angielskim i arabskim.

Brzmi to jak duży krok w karierze Joanny Kulig, która zdaje się nie zwalniać tempa po zakończonej niedawno 10-miesięcznej promocji filmu „Zimna wojna”.

Opracowanie na podstawie informacji prasowej od Netflixa: MM

TU I TERAZ