Joaquin Phoenix w zwiastunie najnowszego filmu o legendarnym Jokerze

Warner Bros zaprezentowało pełny zwiastun filmu o kultowym przeciwniku Batmana, który jest jednocześnie jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów roku. Najnowsza wersja pokaże ludzką i niejednoznaczną twarz komiksowego złoczyńcy.
.get_the_title().

Wcześniej w postać Jokera mieli okazje wcielić się Jack Nicholson i Heath Ledger. W filmie reżyserowanym przez Todda Phillipsa (twórcy serii “Kac Vegas”) ta rola została przydzielona trzykrotnie nominowanemu do Oscara Joaquinowi Phoenixowi.

Produkcja opowie o życiu komika, Arthura Flecka, który z czasem przemienia się w legendarnego Jokera.

Twórcy przybliżą widzom jego trudne dzieciństwo i skupią się na pokazaniu psychologicznej przemiany prowadzącej do choroby psychicznej, na którą miało wpływ m.in. lekceważenie przez społeczeństwo. Akcja filmu rozgrywać się będzie w znanym dobrze fanom uniwersum “Batmana” fikcyjnym mieście Gotham. Projekt klimatem przypomina filmy z lat 80. reżyserowane przez Martina Scorsese, który dodatkowo czuwa nad produkcją “Jokera”.

W filmie oprócz Phoenixa zobaczymy m.in. Roberta De Niro, który gra prowadzącego program, w którym wystąpi Joker, Marca Marona, a także gwiazdę serialu “Atlanta” i “Deadpoola”, Zazie Beetz.

Światowa premiera “Jokera” zaplanowana jest 4 października 2019 roku.

Film został pokazany premierowo na trwającym właśnie 76. Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: “Joker”

TU I TERAZ