Już jutro startują wielkie Targi Zero Waste w Warszawie

Szukacie prezentów w duchu zero waste albo chcecie dowiedzieć się, jak ograniczyć swoje odpady do minimum? Jeśli tak, to wybierzcie się na warszawskie Targi Zero Waste.
.get_the_title().

Podczas wydarzenia dowiecie się jak żyć jeszcze bardziej zdrowo i ekologicznie, a do tego ograniczyć produkowane przez siebie odpady do minimum! Podczas tej edycji Targów Zero Waste Warszawa 2018 poruszany będziemy temat marnowania żywności. To ogromny problem społeczny, środowiskowy i ekonomiczny. Czekają na was ciekawe panele, warsztaty i możliwości zaopatrzenia się w bezodpadowe niezbędniki!

Targi Zero Waste odbędą się już w tę sobotę, 24 listopada, w siedzibie Agory przy ulicy Czeskiej 8/10 w Warszawie. Będą trwać od godziny 11:00 do 18:00.

Ich organizatorami jest fundacja alter eko i firma konsultingowa Little Greenfinity.To już trzecia edycja tego wspaniałego bezodpadowego święta. Jeśli chcecie mieć realny wpływ na redukcję odpadów z waszego otoczenia, nie może was tego dnia zabraknąć! Uczestników wydarzenia czeka mnóstwo atrakcji. Wśród nich warsztaty, wykłady, panele dyskusyjne, stoiska z produktami pozwalającymi na wdrożenie bezodpadowych rozwiązań w domu, na zakupach, w podróży, pokazy filmów, możliwość oddania elektroodpadów, konkursy i kąciki poradnicze i naprawcze. Patronem wydarzenia jest prezydent miasta stołecznego Warszawy. Jest ono częścią programu edukacyjnego informującego mieszkańców o zarządzaniu odpadami oraz nowych zasadach segregowania. Przedstawiciele Miasta będą brali udział w panelach dyskusyjnych i odpowiadali na wasze pytania. Targi Zero Waste odbędą się są podczas Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów. Wydarzenie organizowane jest w stylu „Green events”, czyli w sposób zapewniający minimalne zużycie zasobów naturalnych i jak najbardziej przyjazny środowisku.

Wstęp na Targi jest bezpłatny, ale na niektóre warsztaty obowiązują zapisy (tu znajdziecie program). Możecie przyjść z psem. Od 11:00 do 15:00 będzie się odbywać zbiórka elektroodpadów i baterii. Za oddane odpady dostaniecie bawełniane torby z rysunkami Andrzeja Mleczki. Możecie też przynieść stare telefony komórkowe.

Na 3 osoby, które przyniosą największą liczbę telefonów czekają nagrody w duchu zero waste. Czy uda wam się pobić rekord z Gdyni – 172 szt.?

Na stoisku Hipoalergicznych odbędzie się zbiórka słoików, a na stoisku Ekoty sklep zero waste będą prowadziły zbiórkę litrowych słoików i szklanych, zakręcanych, litrowych butelek. I jak zawsze na stoisku Betterlandu będziecie mogli wziąć udział w super wymianach: przynosząc 2 słoiki 1l (0,9l), słomkę Wild Nature otrzymacie za 1 zł oraz będziecie mogli wymienić kartony na słoik sody lub płatków mydlanych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Targów.

TU I TERAZ