Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kanye West pisze książkę motywacyjną, a my robimy print HEROSI

"To moja książka, którą piszę na bieżąco" – mówi o swoim Twitterze Kanye. Wybraliśmy dla was 10 złotych myśli rapera.
.get_the_title().

Kanye West zniknął z Twittera w maju 2017 roku. W ubiegłą niedzielę reaktywował jednak swoje konto i od tego czasu tweetuje z niezwykłą częstotliwością. Raper powiedział ostatnio w rozmowie z The Hollywood Reporter, że pracuje nad rozprawą filozoficzną, która nosić będzie nawiązujący do Baudrillarda tytuł „Break the Simulation”. Kanye, który w przeszłości deklarował, że nie czyta książek (choć ma do nich szacunek), prędko sam zdementował tę informację, deklarując, że to właśnie jego tweety są zapowiadaną książką. Jednak, wbrew zapowiedziom, trudno jest chyba przyznać, że te komunikaty rzeczywiście przyjmują kształt rozprawy filozoficznej – są raczej czymś pomiędzy motywacyjnym mądrościami coachingowymi a instapoezją Rupi Kaur. Oczywiście łatwo jest się z tych bon motów nabijać i wielu tak robi, ale z pewnością trudno jest zachować obojętność. Prezentujemy wam wyimek twitterowej twórczości rapera. Te 10 cytatów pokazuje, co Kanye sądzi o świecie, który go otacza.

„Będziesz kroplą wody, a ocean będzie twą armią. Jeśli pozbędziesz się strachu, będziesz zdany na siebie. Wtedy będziesz tylko ty i pieniądze, i niezliczone ilości ludzi, których musisz oszukiwać i manipulować nimi, aby zbudować drogę, która nigdy nie doprowadzi cię do prawdziwego szczęścia.”

„Nie wierzę w ideę wroga. Zostaliśmy uwarunkowani tak, aby rywalizować. Przestań szukać czegoś do przeskoczenia i po prostu bądź. Nie musisz wykonywać całej pracy. Gdy zaczniesz kochać, wszechświat ci pomoże.”

„Bądź tak transparentny, jak to możliwe. Przestań planować następny ruch. Przestań grać w szachy z życiem. Podejmuj decyzje w oparciu o miłość, a nie strach.”

„Rozproszenie jest wrogiem wizji.”

„Nie idź za tłumem. Podążaj za swoimi uczuciami. Rób to, co czujesz, nie to, co myślisz. Myśli zostały umieszczone w naszych głowach, aby wszyscy się zasymilowali. Podążaj za tym, co czujesz.”

„Kiedy budzisz się rano, nie chwytaj od razu za telefon, nie siadaj do internetu, jeśli to możliwe, przez godzinę nawet z nikim nie rozmawiaj. Wycisz się i ciesz własną wyobraźnią. To lepsze niż film.”

„Jako twórca, twoje pomysły są twoją najsilniejszą walutą.”

„Nie chodzi o to, skąd bierze się rzeczy. Chodzi o to, dokąd się je zabiera.”

„Masz najlepsze pomysły. Opinie innych osób zwykle bardziej rozpraszają zamiast informować. Podążaj za własną wizją. Oprzyj swoje działania na miłości. Rób rzeczy, które kochasz, a jeśli absolutnie nie kochasz czegoś, przestań to robić tak szybko, jak to możliwe.”

„Być wielkim to być źle zrozumianym.”

Twórczość Kanyego zbiegła się w czasie z naszymi pracami nad kolejnym numerem printu HEROSI, który w zarysie bazuje na podobnym pomyśle, co twitterowa twórczość Westa. Więcej tutaj.

Poznajcie naszych pozostałych HEROSÓW:

TU I TERAZ