Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kąpiele leśne, czyli sposób na relaks w otoczeniu zieleni

Jeśli podobnie jak my uważasz, że zdrowie jest najważniejsze, spróbuj oczyszczającego ciało i duszę zanurzenia wśród drzew.
.get_the_title().

Jakiś czas temu pisaliśmy, że przebywanie 20 minut dziennie wśród zieleni znacząco obniża poziom stresu, a ogrodnictwo pomaga zwalczyć depresję. Nieregularny tryb życia, uzależnienie od ekranów, zamknięte pomieszczenia, niedosypianie, pośpiech, bezustanna presja czy intensywne ćwiczenia fizyczne – to wszystko wpływa na nasz poziom stresu i podbija odpowiedzialny za niego kortyzol.

Marzy się wam odpoczynek, oderwanie od codziennych spraw i odstresowanie? Kontakt z naturą może okazać się najlepszym lekarstwem na permanentny stres i przemęczenie.

Proponujemy Wam leniwy spacer bez celu, wylegiwanie się całymi dniami na trawie, odpoczynek przy dźwiękach przyrody. Przypomnicie sobie, jak przyjemnie chodzi się boso po trawie czy ziemi.

Wraz z Hallo Relax wysyłamy was na Mazury, a dokładnie do Nakomiadów – niewielkiej wsi położonej obok Kętrzyna. To tu znajduje się Pałac Nakomiady – piękny dom idealnie wtopiony w krajobraz starego parku i regularnego ogrodu warzywnego, w którym angielskie róże wyznaczają granicę dla krzewów karczocha i fioletowej kapusty, a lawenda wyleguje się w promieniach słońca razem z majerankiem, szałwią i rozmarynem.

Zieleń gra tu pierwsze skrzypce: zajmujące aż 7 hektarów parki są idealnym miejscem do praktykowania sztuki kąpieli leśnych, które zostały odkryte już w latach 80. w Japonii, gdzie udowodniono, że przebywanie wśród drzew ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie i wewnętrzną równowagę.

W pałacowym parku znajduje się ogród i staw, a także drzewa–pomniki, które przekazują wszystkim odwiedzającym magiczną moc gromadzoną przez nawet 370 lat swojego życia. Natury doświadczymy także w samym pałacu, gdzie ćwierkające ptaki wręcz wejdą do nas przez wielkie okna pokojów i biblioteki. Relaks z książką i lampką wina w takim otoczeniu skutecznie pozwala oczyścić umysł i nabrać energii.

To przestrzeń idealna dla wszystkich, którzy lubią spokój, przestrzeń, harmonię i ład. Miejsce, które pozwala żyć trzystuletniej podłodze, ale nie odrzuca wygodnych łóżek albo Internetu. Łączy domowe ciepło miękkich poduszek z salonową wielkością łazienek. To Dom, w którym ceni się to, co dobre: kontakt z naturą i przyjazną atmosferę.

Chodźcie…, Hallo Relax zabierze Was w takie miejsce, gdzie w objęciach 300 letnich drzew, poczujesz ich moc wszystkimi zmysłami. Świadome odpoczywanie wśród drzew niesie ze sobą harmonię i zadowolenie, które pozytywnie wpłyną na Wasze zdrowie. Weźcie głęboki zielony oddech.

TU I TERAZ