Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

„Kierunek: Noc” – jest zwiastun produkcji Netfliksa inspirowanej książką Jacka Dukaja

„Czy ludzkość jest w stanie zjednoczyć się w imię wspólnego dobra, czy może zgubi nas egoizm i samolubna natura?” – pyta twórca i scenarzysta serialu, Jason George, który odpowiadał także za takie produkcje jak „Narcos” czy „Protector”.
.get_the_title().

Scenariusz belgijskiego serialu „Kierunek: Noc” inspirowany jest książką „Starość aksolotla” autorstwa Jacka Dukaja. „To historia o tym, jak zachować człowieczeństwo w obliczu kosmicznej katastrofy w świecie, w którym rozwój technologiczny doprowadził do zatarcia granicy pomiędzy człowiekiem, a maszyną” – czytamy w oficjalnej zapowiedzi platformy streamingowej. Fabuła produkcji skupia się na pasażerach i załodze nocnego lotu z Brukseli, próbujących uciec przed katastrofalnym w skutkach zjawiskiem słonecznym, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Ekipa decyduje się obrać kurs na pokryty mrokiem zachód, aby znaleźć schronienie w ciemności. Walka o życie toczy się już nie tylko na Ziemi, ale także na pokładzie samolotu – ścierają się bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami.

Wszystkich bohaterów łączy jedno – wola przetrwania końca świata. I to za wszelką cenę.

Za reżyserię „Kierunek: Noc” odpowiadają Inti Calfat i Dirk Verheye.

Producentami wykonawczymi serialu zostali Jacek Dukaj i Tomasz Bagiński, który w 2003 roku był nominowany do Oscara za animację „Katedra”, a także czuwał nad powstawaniem serialu „Wiedźmin”.

W jej obsadzie znalazł się Ksawery Szlenkier, znany z takich obrazów jak „Czasu honoru” czy „Krew z krwi”. U jego boku wystąpili także Jan Bijvoet („Borgman”, „W objęciach węża”), Mehmet Kurtulus („Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem”, „Polowanie na prezydenta”), Laurent Capelluto („Mr. Nobody”, „Czarny punkt”), Pauline Étienne („Zakonnica”, „Eden”) czy Stefano Cassetti („Młoda i piękna”, „Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie”). – Cieszę się, że wraz ze wspaniałym międzynarodowym zespołem producentów, scenarzystów, reżyserów i aktorów będziemy mogli wspólnie przedstawić historię inspirowaną książką stworzoną przez Jacka Dukaja – dodał Michael Azzolino, dyrektor ds. międzynarodowych treści oryginalnych Netflix.

Premiera „Kierunek: Noc” na platformie Netflix jeszcze w tym roku.

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: „Kierunek: Noc”

TU I TERAZ