Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kino letnie, teatr na leżakach i transmisje meczów na wielkim ekranie – sprawdzamy, co dzieje się latem w Elektrowni Powiśle!

Szukacie pomysłu, jak ciekawie spędzić czas? Koniecznie wpadnijcie na warszawskie Powiśle. Tu na pewno nie będziecie się nudzić!
.get_the_title().

Lato w Elektrowni Powiśle będzie pełne wrażeń za sprawą festiwali, targów, warsztatów i innych, różnorodnych wydarzeń, takich jak pokazy teatralne, koncerty czy kino plenerowe.

Na każdym kroku możemy przekonać się, że to miejsce znów zasila energią Warszawę, chociaż tym razem nie jest to energia elektryczna.

Po miesiącach lockdownu na nowo tętni życiem. A my po miesiącach spędzonych w czterech ścianach się za nim stęskniliśmy. Dlatego przygotowaliśmy trzy propozycje, które polecamy wam tego lata. Gotowi?

Pierwszą propozycją na spędzanie ciepłych wieczorów pod chmurką są pokazy filmów Millennium Docs Against Gravity, czyli kino letnie w Elektrowni Powiśle. To prawdziwe święto filmu dokumentalnego. Obrazy będą wyświetlane na dużym ekranie od 15 czerwca do 4 września w każdy wtorek i sobotę o godz. 19:30.

W Elektrowni Powiśle za darmo obejrzycie najciekawsze tytuły z poprzednich edycji Millennium Docs Against Gravity.

Kino letnie we wtorek 15 czerwca zainaugurował tytuł 'Jak Bóg szukał Karela’. Repertuar na czerwiec i lipiec wygląda następująco:

20.06 (niedziela) 'Malarka i złodziej’
22.06 (wtorek) 'Kobieta’
26.06 (sobota) 'iHuman’
29.06 (wtorek) 'Księgarnie Nowego Jorku’

03.07 (sobota) 'Grubaski na front’
06.07 (wtorek) 'Między nami’
10.07 (sobota) 'Tarantino: bękart kina’
13.07 (wtorek) 'Marzycielki miast’
17.07 (sobota) 'Planeta 2.0′
20.07 (wtorek) 'Iyengar. Człowiek, joga i droga ucznia’
24.07 (sobota) 'Zawód: basista Stonesów’
27.07 (wtorek) 'Euforia istnienia’
31.07 (sobota) 'Truman Capote. Wysłuchane modlitwy’

Tematyka filmów jest jak zwykle bardzo zróżnicowana, ale zawsze dotyka spraw ważnych, poruszających i po prostu ciekawych. Przyciągnie nie tylko wytrawnych kinomaniaków, ale każdego, kto interesuje się otaczającym światem. Cały repertuar na kolejne miesiące sprawdzicie tutaj.

Kolejna kulturalna propozycja, która tego lata powraca do Elektrowni Powiśle, to Teatr na leżakach. Można śmiało powiedzieć, że wydarzenie, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zrewolucjonizowało mapę letnich miejskich atrakcji. Jego twórcami są artyści Teatru Pijana Sypialnia. Lato, zimne napoje i wyjątkowy festiwalowy klimat – nic dodać, nic ująć! Tylko wyciągnąć się wygodnie na leżaku i cieszyć atmosferą. Spektakle z muzyką na żywo obejrzycie za darmo. Więcej przeczytacie tutaj.

Teatr na leżakach to jedna z najpopularniejszych letnich miejskich atrakcji. Tegoroczny cykl spektakli pod gołym niebem otworzy w poniedziałek 21.06 premierowe widowisko muzyczne EkoOpera.

Lato w Elektrowni Powiśle będzie pełne piłkarskich emocji. Od 11 czerwca rozgrywki Euro 2020 są transmitowane na 8 ekranach, m.in. w strefie Food Hall. Mecze Polski i finały obejrzycie również na zewnętrznym ekranie o powierzchni aż 15 mkw. Wpadajcie, żeby zająć dobre miejsca!

Na wszystkich fanów futbolu czeka szeroka oferta gastronomiczna pełna dań z różnych zakątków świata, takich jak pierożki dim sum, włoska pizza, amerykańskie kanapki, burgery, frytki belgijskie czy wegański street food prosto z Izraela oraz 3 bary, w których znajdziecie specjalne promocje.

Mecze reprezentacji Polski, półfinały oraz finały będą wyświetlane na wielkim, zewnętrznym ekranie na placu od ul. Zajęczej. Obejrzycie piłkarskie rozgrywki na wygodnym leżaku pod chmurką!

Elektrownia Powiśle co tydzień organizuje wydarzenia, które warto wpisać do kalendarza. Lato zapowiada się tu naprawdę energetycznie. Listę aktualnych eventów sprawdzajcie na bieżąco tutaj. Aby nic was nie ominęło, obserwujcie też Elektrownię Powiśle na Facebooku i Instagramie.

Zdjęcia: materiały prasowe Elektrowni Powiśle

TU I TERAZ