Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kobiety w oczach kobiet – zdjęcia z perspektywy, która jest alternatywą dla męskiego spojrzenia

Wystawa „Future Feminine” prezentuje różne oblicza kobiecości widzianej z perspektywy fotografek. Zobaczcie najciekawsze prace autorstwa Remy Holwick, duetu Prue Stent i Honey Long czy Magdaleny Wosińskiej.
.get_the_title().

Wystawa nazwana „Future Feminine” prezentowana w Fahey/Klein Gallery w Los Angeles przedstawia kobiecą perspektywę, która ma stać w kontrze do męskiego spojrzenia. Twórcy zaprosili do współpracy fotografki, które miały pokazać świat widziany ich oczami.

W rezultacie otrzymano eklektyczny zbiór obrazów eksplorujących różne rodzaje ekspresji i rozumienia takich pojęć jak wolność, miłość i natura.

Interpretacje artystek okazały się różnorodne i fascynujące.

fot. Magdalena Wosinska

Na wystawie Amanda Charchian zdecydowała się pokazać w sensualny sposób 7 rodzajów miłości. Remy Holwick, pracująca jako modelka, fotografka i działaczka feministyczna, stworzyła serię energetycznych obrazów, których tematem jest seksualność, siła i emocjonalna manipulacja. Podobną tematykę podejmują prace duetu fotograficznego, czyli przyjaciółek Honey Long i Prue Stent.

Wśród twórczyń znalazła się także Magdalena Wosińska, która pokazała intymne chwile różnych par napotkanych w słonecznej Kalifornii.

Zobaczcie zaprezentowane na wystawie prace.

fot. Prue Stent i Honey Long
fot. Prue Stent and Honey Long
fot. Remy Holwick
fot. Remy Holwick,
fot. Remy Holwick
fot. Amanda Charchian
fot. Amanda Charchian
fot. Amanda Charchian
fot. Magdalena Wosinska
fot. Magdalena Wosinska
fot. Magdalena Wosinska
Prue Stent and Honey Long,
fot. Remy Holwick
fot. Remy Holwick

Źródło: dazeddigital
Tekst: AR

TU I TERAZ