Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Krakow Street Photo Festival. Wyjątkowy festiwal fotografii ulicznej już w ten weekend w Krakowie!

A w programie wystawa, podczas której 21 fotografów i fotografek pokaże miasto ze swojej perspektywy, a także wykłady, warsztaty czy spacer fotograficzny.
.get_the_title().

Interesujecie się fotografią uliczną? Jeśli tak, to nie może was zabraknąć na Krakow Street Photo Festival, który już w ten piątek rozpocznie się w Krakowie. „Ilu fotografów, tyle jest definicji tak zwanego street photo. Jedna z nich głosi, że to fotografia wykonana na ulicy, niepozowana, stanowiąca samodzielną całość, nie będąca jednocześnie reportażem lub jego częścią” – tłumaczą organizatorzy wydarzenia. P

odczas odbywającej się w ramach festiwalu wystawy swoje prace zaprezentuje 21 fotografów związanych z Krakowem.

Będą to: Angelika Bzdoń, Sebastian Bzdoń, Andrzej Golonka, Justyna Górka, Paweł Jaroniewski, Wiktor Jaworski, Aleksandra Kozyra, Katarzyna Krzyżanowska, Grzegorz Milewski, Korneliusz Moczko, Bartosz Parzyszek, Michał Piotrowski, Agnieszka Smolarek, Jacek Szlak, Artur Szlosarek, Agnieszka Świat, Magdalena Toboła, Paweł Tomanek, Jarosław Wiśniewski, Grzegorz Wójcik i Erdem Yildiz. Nie wszyscy z nich zajmują się fotografią zawodowo, ale wszyscy są jej pasjonatami. I wszyscy kochają Kraków. Jak wyglądają migawki z tego miasta z ich perspektywy? „Staramy się uważnie obserwować codzienność naszego miasta i pokazywać jego różne oblicza. Jego rozświetlone ulice i ciemne zakamarki. Mocne kontrasty i bogactwo odcieni. Sytuacje banalne i wyjątkowe. Zwykłe codzienne ludzkie emocje, ale przez swoją prawdziwość tak nam wszystkim bliskie” – czytamy w opisie wystawy.

Wernisaż już dzisiaj w o 19:00 Składzie Solnym przy ulicy Na Zjeździe 8.

wystawę będzie można obejrzeć 7 grudnia do 6 stycznia, od czwartku do niedzieli w godz. 16:00-20:00, w weekendy od 12:00 do 20:00.

Jednak Krakow Street Photo Festival to nie tylko wystawa – to także prelekcje, warsztaty i spacer fotograficzny. Wszystkie wydarzenia odbędą się w ten weekend. Podczas sobotnich warsztatów prowadzonych przez Andrzeja Pilichowskiego-Ragno dowiecie się, jak robić fotografię streetową (obowiązują zapisy), a w niedzielę rano będziecie mogli odbyć fotograficzny spacer z Katarzyną Krzyżanowską (nie zapomnijcie zabrać ze sobą aparatu lub telefonu!).

Z kolei część wykładów będzie podejmować tematykę związaną z kontrowersjami wokół fotografii ulicznej – w sobotę Ilona Bator opowie o tym, jak się mają takie zdjęcia do prawa do ochrony wizerunku, a Tytus Konradzki opowie o zagrożeniach i aspektach prawnych w pracy fotografa.

Następnie odbędzie się panel dyskusyjny, podczas którego będziecie mogli podzielić się swoimi opiniami i poglądami na temat prawa w fotografii. Niektórzy z fotografów będą prezentować swe prace także podczas wystaw indywidualnych – szczegółowych informacji szukajcie na fanpage’u wydarzenia. Zachęcamy więc do wybrania się na Krakow Street Photo Festival! Wygląda na to, że to nie tylko okazja do tego, aby spojrzeć na ciekawe migawki z Krakowa, ale też prawdziwe kompendium wiedzy o fotografii ulicznej. Kto wie, może oglądając prace złapiecie bakcyla i podczas następnej edycji na wystawie zobaczymy też wasze zdjęcia?

Zdjęcia: mat. prasowe
Tekst:NS

TU I TERAZ