Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Krakowski Festiwal Filmowy jako pierwszy w Polsce przenosi się w całości do internetu

Tegoroczna edycja rozpoczyna się już w najbliższą niedzielę.
.get_the_title().

Krakowski Festiwal Filmowy w tym roku odbywa się już po raz 60. Od wielu dekad w ramach festiwalu prezentowane są filmy dokumentalne, krótkie metraże i animacje. Jubileuszowa edycja jest naprawdę wyjątkowa – ze względu na pandemię festiwal przeniósł się do sieci. Jeśli więc nigdy wcześniej nie uczestniczyliście w zorganizowanych w Krakowie projekcjach, bo mieliście za daleko – teraz ta wymówka odpada!

Organizatorzy przez szacunek do twórców postanowili nie przesuwać daty mimo pandemii – zamiast tego zdecydowali się na zmianę formuły.

Tym samym Krakowski Festiwal Filmowy stał się pierwszą tego typu imprezą w Polsce, która w dobie koronawirusa w całości zostanie zorganizowana w sieci.

Mamy świadomość, że nic nie zastąpi festiwalowej atmosfery, wspólnie reagującej kinowej widowni, czy kuluarowych spotkań. Jednak w obliczu niepewnej przyszłości zdecydowaliśmy się na realizację Festiwalu w tej nowej formule. Robimy to z szacunku dla twórców, którzy z niecierpliwością czekają na konfrontację swoich najnowszych dzieł z festiwalowym jury i publicznością, ale także dla widzów, którym chcemy zapewnić wartościową odskocznię od codziennych trosk i przywołać odrobinę normalności w tych trudnych chwilach – tłumaczy dyrektor festiwalu, Krzysztof Gierat.

60. edycja festiwalu rozpocznie się już w najbliższą niedzielę (31 maja) i trwać będzie przed tydzień, do następnej niedzieli (7 maja).

Aby wziąć udział w projekcjach należy kupić karnet (od 25 do 60 zł) lub bilet (6 zł sztuka). W niezwykle bogatym programie, z którym możecie zapoznać się tutaj, znalazło się mnóstwo premierowych produkcji. Filmy prezentowane będą w 12 sekcjach: wśród nich są 4 sekcje konkursowe (konkurs DocFilmMusic, konkurs krótkometrażowy, konkurs dokumentalny i konkurs polski), a także Fokus na Danię, Opowieści ze świata. Świat kobiet, Gdzieś w Europie. Chłopaki też płaczą, Panorama polskiego dokumentu, Short Matters! Krótkie filmy roku, Docs+Science, a także Kids&Youth. Kino dla młodych. W bogatym programie festiwalu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierzecie się?

Zdjęcie główne: Krakowski Festiwal Filmowy
Tekst: NS

TU I TERAZ