Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kultowy duet z „The Killing” w nowym serialu Amazona. Pojawi się w nim polski akcent

Joel Kinnaman i Mireille Enos spotkają się na wspólnym planie zdjęciowym dzięki serialowej adaptacji thrillera "Hanna" z 2011 roku.
.get_the_title().

Joel Kinnaman i Mireille Enos znani są fanom seriali z bardzo popularnej produkcji „The Killing”, która powtórzyła sukces skandynawskiego oryginału, czyli „Forbrydelsen”. Ostatnio Kinnaman zajęty był pracą nad nowym serialem Netflixa pt. „Altered Carbon”, a Mireille Enos wystąpiła m.in. w „The Catch”. Już wkrótce aktorzy ponownie spotkają się na planie zdjęciowym – wszystko dzięki nowemu projektowi Amazona, w którym obecne będą także polskie akcenty. Chodzi o serialową adaptację thrillera „Hanna” z 2011 roku.

Zapowiada się interesujący serial szpiegowski, w którym – dla odmiany – Kinnaman i Enos nie będą grać do jednej bramki. Joel Kinnaman wcieli się w postać ojca Hanny, nastolatki trenowanej na zawodową zabójczynię. Jej ojciec Eryk, zawodowy żołnierz, będzie szkolił Hannę i biegał z nią po polskich lasach. Z kolei Mireille Enos zagra Marissę, ambitną agentkę CIA której zadaniem będzie wytropić i zneutralizować nastolatkę. Tytułową bohaterkę zagra Esme Creed-Miles. Póki co cała uwaga mediów skupia się jednak na dwójce aktorów znanych z „The Killing”.
Pilotowy odcinek „Hanny” napisze David Farr, współtwórca scenariusza do filmu. Sarah Adina Smith („Legion”, „Room 104”) wyreżyseruje serial.

Joel Kinnaman
Mireille Enos

Amazon walczy o swoją pozycję na rynku. Jeśli ten serial okaże się dużym sukcesem, to na pewno łatwiej będzie marce przyciągnąć uwagę polskiego widza, który w tym roku w końcu doczeka się interfejsu w rodzimym języku i polskich list dialogowych do filmów i seriali.

Tekst: MM

TU I TERAZ