Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Legendarny skład „Przyjaciół” ma powrócić w odcinku specjalnym z okazji 25-lecia serialu

Trwają rozmowy dotyczące odcinka specjalnego. Według najnowszych doniesień w realizowanym dla HBO Max projekcie ma wziąć udział cała szóstka „Przyjaciół”.
.get_the_title().

Od premiery ostatniego odcinka „Przyjaciół” minęło już 15 lat. Mimo upływającego czasu, miłość fanów do serialu nie słabnie, a nawet wzrasta. Przyczyną tego było m.in. sprzedanie przez Warner Netfliksowi licencji na wyświetlanie „Przyjaciół” na ich platformie. Produkcja szybko stała się jednym z najchętniej oglądanych tytułów portalu, a także zyskała nowych, młodszych widzów.

Wyświetlana przez 10 lat historia „Przyjaciół” była pokazywana w ponad setce krajów, a także nominowana do 62 nagród Emmy.

Finałowy odcinek, wyświetlony 6 maja 2004 roku, w samych Stanach Zjednoczonych obejrzały prawie 53 miliony osób.

entertainment weekly

Aktorzy, którzy wcielili się w szóstkę ulubionych nowojorczyków, od lat zaprzeczali plotkom, które mówiły o powrocie ekipy na plan. Podobnie wypowiadali się także sami twórcy serialu – David Crane oraz Marta Kauffman. Mimo tego, jak podaje Hollywood Reporter, cała pierwszoplanowa obsada spotkała się niedawno wraz z twórcami, by omówić warunki kontynuowania produkcji. Rozmowy te miały charakter wstępny, ale w sprawę zaangażowały się duże korporacje medialne, w tym Warner Media, do której należy Warner Bros, czyli oryginalny producent popularnego serialu.

Powstanie specjalnego odcinka „Przyjaciół” mogłoby zwiększyć debiut ich nowej platformy, HBO Max, startującej w maju 2020 roku.

Ostatnim wydarzeniem, które mogłoby potwierdzać nakręcenie odcinka, było opublikowanie przez Jennifer Aniston, czyli serialowej Rachel, aktualnego zdjęcia całej szóstki. Pojawiło się ono na świeżo założonym Instagramie aktorki. Aniston zrobiła nim prawdziwą furorę, bijąc przy tym rekord Guinnessa – zdobyła w jak dotąd najkrótszym czasie milion obserwujących.

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: kadr z serialu „Przyjaciele”

TU I TERAZ